Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Skład zespół Klubu Szachowego Stilon wygląda na zacny, lepszy od tego, który w ostatnich dwóch sezonach zdobywał wicemistrzostwo Polski. Dystansował naszych tylko dream team z Katowic.

Zjazd, którego byliśmy gospodarzem, zaczęliśmy od dwóch pewnych zwycięstw. Tak również miał wyglądać ostatni pojedynek z Wisłą Kraków. Końcowy wynik to był dla gorzowian szok. Duża, nieprzyjemna niespodzianka.

Prezes naszego klubu Andrzej Modzelan skomentował to co się stało w wyjątkowy sposób. Zacytował wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Liście”.

"Rumieńce lata pobladły,

Liść złoty z wiatrem mknie.

I klonom ręce opadły,

i mnie..."

To nie pierwszy raz, gdy ekipa Wisły Kraków udowadnia, że mocna jest nie tylko w piłce nożnej, czy koszykówce kobiet. Ostatnio Stilonowi daje, a innym razem odbiera. Doskonale pamiętamy jak byliśmy wiślakom wdzięczni podczas ostatniego zjazdu w ubiegłym roku, gdzie zremisowali z wyżej notowanymi rywalami z Wrocławia i dzięki temu my mogliśmy obronić srebrny medal. Teraz pokonali gorzowian i to w zdecydowany sposób.

W połowie września drugi odcinek Ekstraligi Szachowej 2018 odbędzie się we Wrocławiu, a ostatnie trzy rundy pod koniec października w Katowicach. Tam stilonowcy zagrają z Jurijem Kryworuczko, a bez Kamila Draguna. Zmierzą się m.in. z najgroźniejszymi rywalami – Hetmanem i Polonią.

– Zawiedliśmy z Wisłą, teraz nie mamy innego wyjścia jak udowodnić, że mimo wszystko mamy wartościową drużynę. Wierzę i wiem, że tak jest – mówił Andrzej Modzelan. – Wciąż jest wystarczająco dużo czasu i pojedynków, aby udowodnić, że kolejny raz jesteśmy zespołem na medal.

WYNIKI GORZOWIAN NA PIERWSZYM ZJEŹDZIE:

1. RUNDA: Ksz Stilon Gorzów – LKS Wrzos Międzyborów 4:2

Stilon: Kacper Piorun 1, Kamil Dragun 0,5, Bartłomiej Heberla 1, Marcel Kanarek 1, Karina Szczepkowska 0,5.

2. RUNDA: KSz Stilon Gorzów – Biały Król Wisznia Mała 4,5:1,5

Stilon: Kacper Piorun 0,5, Michał Krasienkow 0,5, Kamil Dragun 1, Bartłomiej Heberla 0,5, Marcel Kanarek 1, Karina Szczepkowska 1.

3. RUNDA: KSz Stilon Gorzów – TS Wisła Kraków 1,5:4,5

Stilon: Kacper Piorun 0,5, Michał Krasienkow 0,5, Marcel Kanarek 0,5.

  • 1. Wasko Hetman GKS Katowice 3 6 15,0
  • 2. Votum SA Polonia Wrocław 3 6 12,5
  • 3. Wieża Pęgów 3 6 12,0
  • 4. KSZ STILON GORZÓW 3 4 10,0
  • 5. TS Wisła Kraków 3 3 9,5
  • 6. Akademia Szachowa Gliwice 3 2 7,5
  • 7. KSz Miedź Legnica 3 2 7,5
  • 8. Biały Król Wisznia Mała 3 1 6,5
  • 9. LKS Wrzos Międzyborów 3 0 6,0
  • 10. UKS Hetman Częstochowa 3 0 3,5
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.