Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najlepsze drużyny wyłonią mistrza starym, sprawdzonym sposobem. Właśnie rozpoczął się pierwszy zjazd w Gorzowie, kolejne odbędą się we Wrocławiu i Katowicach. Podczas każdego z nich zespoły rozegrają po trzy pojedynki.

Gorzowianie zaczęli od zwycięstwa w pojedynku z Wrzosem Międzyborów 4:2. Najszybciej punkt zdobył Bartłomiej Heberla, a najdłużej na swoją wygraną pracował Kacper Piorun. W sobotę od godz. 15 zagrają z ekipą Biały Król Wisznia Mała, a w niedzielę od godz. 10 z Wisłą Kraków. Dodatkowo dla wszystkich chętnych w niedzielę od godz. 16 będzie zorganizowana symultana z udziałem gorzowskich arcymistrzów.

W barwach KSz Stilon oglądamy na pierwszej szachownicy czołowego zawodnika w Polsce Kacpra Pioruna, a na kolejnych przeżywającego jeszcze jedną, sportową młodość Michała Krasenkowa, przebywającego czasowo w Polsce, na wakacjach od nauki w USA, gorzowianina Kamila Draguna, Bartłomieja Heberlę, Marcela Kanarka oraz panią, od której właściwie powinniśmy zacząć. Karina Szczepkowska to nasze wzmocnienie na ten sezon, czwarta szachistka w mistrzostwach Polski, pochodzi z Rybnika. W debiucie w Stilonie zremisowała swoją partię.

Kibiców szachów w imieniu organizatorów zapraszamy do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sikorskiego oraz na oficjalną stronę zawodów: www.ekstraliga.pzszach.pl.

WYNIKI PIERWSZEJ RUNDY W GORZOWIE:

KSZ STILON GORZÓW – LKS WRZOS MIĘDZYBORÓW 4:2

  • Kacper Piorun – Rafał Antoniewski 1:0
  • Michał Krasenkow – Łukasz Cyborowski 0:1
  • Kamil Dragun – Maciej Nurkiewicz 0,5:0,5
  • Bartłomiej Heberla – Michał Bartel 1:0
  • Marcel Kanarek – Radosław Śliwerski 1:0
  • Karina Szczepkowska – Klaudia Kulon 0,5:0,5

Wasko Hetman GKS Katowice – KSz Miedź Legnica 5:1

Biały Król Wisznia Mała – TS Wisła Kraków 3:3

Wieża Pęgów – UKS Hetman Częstochowa 4:2

Votum SA Polonia Wrocław – Akademia Szachowa Gliwice 4:2

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.