Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Dziewczęce zespoły koszykarskie tym razem walczyły w Aleksandrowie Łódzkim. Gorzowianki – obrończynie złota – ponownie były głównymi faworytkami do zwycięstwa i świetnie wywiązały się z tej roli. Pokonały VII LO Sosnowiec 46:38, IV LO Biała Podlaska 87:26 oraz w finale III ZS Bochnia 69:55. MVP finałowego turnieju została Wiktoria Keller.

W zespole trenera Radosława Duchnowskiego, oprócz wspomnianej wyżej najwartościowszej koszykarki, grały także Marta Michalik, Klaudia Kędziorska, Natalia Bury, Wiktoria Duchnowska, Dagmara Godlewska, Karolina Kupczyk, Kinga Potraca, Olga Trzeciak i Daria Łupińska.

Zespół chłopców z I LO wziął udział w 25. Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja, w ramach którego rozegrano finały szkolnych mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród dwunastu zespołów przedstawiciele pierwszego ogólniaka zajęli trzecią pozycję.

W gorzowskim zespole wystąpili Wojciech Bojko, Maciej Hajdamowicz, Wojciech Kaczmarek, Jan Kleinhardt, Erwin Marysiok, Piotr Medwediuk, Filip Panek, Jędrzej Sikora, Wojciech Stawiarski, Marcin Stolarek i Piotr Wiliński. Wojtek Bojko został najlepszym strzelcem turnieju.

W turnieju w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczestniczył drugi gorzowski zespół. Reprezentanci Społecznego Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego zajęli w stawce szesnastu drużyn piąte miejsce.

Zaproszenie na bieg i festyn

W sobotę 9 czerwca o godz. 10, na boiskach I LO przy ul. Puszkina rozpocznie się festyn rekreacyjno-sportowy „Nad Kłodawką”, a w samo południe XXV Bieg Żakowski im. Jerzego Cwojdzińskiego.

W programie festynu:

– występy Zespołu Tańca Aluzja, Studia Tańca Parkieciarnia, szkolnego zespołu muzycznego i cheerleaderek I LO,

– pomiary składu ciała i wspólna rozgrzewka przed biegiem prowadzona przez instruktorów Fabryki Formy,

– pokazy jogi oraz wspólny stretching z elementami jogi, który poprowadzi Magdalena Heluszka z Terapeutycznej Szkoły Jogi,

– pokazy pierwszej pomocy,

– pokazy unihokeja – wspólny trening z finalistami mistrzostw Polski, zawodnikami I LO Floorball Gorzów,

– grochówka ze szkolnej kuchni polowej i wiele innych atrakcji.