Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

W Gorzowie, w naszym klubie wioślarskim, sezon 2017 bezsprzecznie należał do Olgi Michałkiewicz. Młoda zawodniczka AZS AWF wsiadła do seniorskiej czwórki bez sterniczki i razem z koleżankami zdobyła wicemistrzostwo świata.

Międzynarodowy 2018 rok Michałkiewicz również zaczęła w czwórce bez sterniczki. Podczas Pucharu Świata w Belgradzie razem z nią płynęły Monika Sobieszek, Monika Chabel (w MŚ na Florydzie startująca pod panieńskim nazwiskiem Ciaciuch) i Joanna Dittmann. Nie był to srebrny skład, tradycyjnie mocna, kobieca kadra jest szersza i będzie podczas kolejnych startów walczyć w różnych konfiguracjach. W Serbii, po długim leczeniu spowodowanym groźnym wypadkiem, wystartowała Anna Wierzbowska i razem z siostrą Marią ścigały się w dwójce, nie zakwalifikowały się do finału A.

Wśród sześciu najlepszych osad znalazła się czwórka bez sterniczki, ale w decydującej rozgrywce Polki zostały na końcu stawki, ze sporą stratą do pozostałych.

– Nie był to tak dobry, zadziorny nasz występ jak choćby chwilę wcześniej w repasażu – powiedziała Michałkiewicz. – Będziemy walczyć dalej, coś sobie udowadniać. W kolejnym Pucharze Świata mam startować w dwójce, a w ostatnim znów w czwórce.

Dla męskiej ósemki ostatnie mistrzostwa świata były nieudane. Finał B, dopiero dziewiąte miejsce. W Serbii osada ze Zbigniewem Schodowskim w składzie zajęła czwartą pozycję, ale... – Niestety straty do najgroźniejszych rywali wciąż są duże, musimy szukać innych sposobów, aby się poprawiać – stwierdził wioślarz AZS AWF Gorzów.

Druga runda Pucharu Świata odbędzie się  22-24 czerwca w austriackim Linzu. Ostatnią zaplanowano  13-15 lipca w Lucernie. Mistrzostwa świata w bułgarskim Płowdiwe rozpoczną się 9 września i potrwają przez tydzień. Miesiąc wcześniej zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować o medale mistrzostw Europy w szkockim Glasgow (2-5 sierpnia).

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.