Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W drużynie MMA m.in. kapitan Michał Materla, Jan Błachowicz, Marcin „Różal” Różalski, Maciej „Irokez” Jewtuszko, Tomasz Narkun czy zdobywca złotego gola Anzor Ażyjew. Wśród bokserów kapitan Artur Szpilka, Izu Ugonoh, Mateusz Masternak czy Andrzej Fonfara. Jak widać, szczytnego celu nikt nie zlekceważył, wszyscy mistrzowie sztuk walki stawili się w Gorzowie.

– To wszystko dla Aleksa, a dla nas świetnie spędzony czas – opowiadał Michał Materla. – Przekonaliśmy się, ile kosztuje piłkarzy 90 minut wybieganych na boisku. Jak widać, każdy do tego meczu podszedł bardzo ambitnie, a i chyba wstydu nie było, obie strony pokazały, że mogą stworzyć niezłe drużyny piłkarskie. Liczę, że to jest fajny początek naszych cyklicznych spotkań w szczytnym celu.

Wpływy z gorzowskiego meczu trafią do 14-letniego Aleksa, który zaczął trenować boks. Podczas leczenia urazu kolana okazało się, że nastolatek ma raka. Dzielnie walczy z chorobą, ale niestety nogi nie dało się uratować. – Wpływy z naszej imprezy zostaną przeznaczone na zakup protezy dla Aleksa, a gdy zostaną jeszcze pieniądze, to wesprzemy innych podopiecznych fundacji – wyjaśnił Marek Kopyść, założyciel Cancer Fighters, fundacji, która motywuje dzieci do walki z chorobą nowotworową oraz refunduje koszty leczenia.

Nie było im dane w ubiegłym roku, gdzie Stilon Gorzów faktycznie obchodził swoje 70-lecie, ostatecznie okrągłe urodziny udało się uczcić chwilę później, w miniony piątek w Mironicach. Historia jest piękna, ale przede wszystkim żyjemy stilonowską teraźniejszością, niestety niezbyt różową.

W niedzielę o godz. 17 niebiesko-biali rozegrają na swoim stadionie mecz ligowy z Polonią Głubczyce. My tej wiosny zdobyliśmy u siebie w sześciu spotkaniach ledwie 3 pkt, Polonia na wyjazdach „postarała się” o zaledwie punkt. Plany na wiosnę były ambitne, ale sportowe życie napisało dla Stilonu zupełnie inny scenariusz. W starciu trzecioligowych gigantów bijemy się o utrzymanie w trzeciej lidze. Klub zdecydował, że wstęp tym razem będzie bezpłatny. O godz. 16.30 rozpocznie się na stadionie festyn z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.