Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ten sposób Stal uzupełniła skład, być może zyskała zawodnika, który w przypadku rozwoju może być ciekawą opcją na przyszłość. Erik Riss to syn wielokrotnego mistrza długich torów Gerda Rissa. Z racji wieku w obecnym sezonie może się jeszcze pokazać w PGE Ekstralidze np. pod numerem ósmym lub szesnastym, czyli jako rezerwowy.

– Szukałem klubu w Polsce, a gorzowianie zaproponowali mi trzyletni kontrakt. Nie rozważałem długo tej propozycji, bo zawsze marzyłem, aby jeździć w Stali – powiedział Riss dla oficjalnej strony naszego klubu. – Na razie będę w drużynie, a wierzę, że za rok lub dwa wywalczę sobie miejsce w składzie. Do tej pory byłem parę razy na treningu w Gorzowie, ale nie brałem udziałem w żadnych zawodach. Ścigam się w Niemczech, ale również w Anglii i Szwecji.

W Polsce w rozgrywkach ligowych mamy przerwę, bo dziś w niemieckim Teterowie rusza Speedway of Nations.

Wczoraj odbyły się ćwierćfinały indywidualnych mistrzostw Polski. W Lublinie trzecie miejsce (10 pkt) zajął Rafał Karczmarz i awansował do półfinału. W wyścigu barażowym odpadł Grzegorz Walasek (uzbierał 8 pkt). W Rawiczu na 13. i 14. miejscu znaleźli się Hubert Czerniawski i Alan Szczotka.

Finał IMP odbędzie się 4 sierpnia w Lesznie. Prawo udziału w rozgrywce o medale mają Bartosz Zmarzlik (stały uczestnik cyklu Grand Prix) oraz Szymon Woźniak – obrońca złota.

PROGRAM 8. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI:

niedziela, 10 czerwca

godz. 16.30 nSport+ Cash Broker Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra

godz. 16.30 Grupa Azoty Unia Tarnów – Fogo Unia Leszno

godz. 19 nSport+ Get Well Toruń – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19 MrGarden GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

  • 1. Fogo Unia Leszno 7 13 +114
  • 2. ForBet Włókniarz Częstochowa 7 9 +4
  • 3. Betard Sparta Wrocław 7 9 +52
  • 4. CASH BROKER STAL GORZÓW 7 8 +23
  • 5. Grupa Azoty Unia Tarnów 7 6 -38
  • 6. Falubaz Zielona Góra 7 4 -12
  • 7. Get Well Toruń 7 4 -49
  • 8. MrGarden GKM Grudziądz 7 3 -94

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 9. KOLEJKI:

niedziela, 17 czerwca

ForBet Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów

Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław

Fogo Unia Leszno – Get Well Toruń

MrGarden GKM Grudziądz – Grupa Azoty Unia Tarnów

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.