Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Radni podczas wtorkowej sesji przegłosowali uchwałę w sprawie wynagradzania za pracę nauczycieli zatrudnionych w samorządowych placówkach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych, prowadzonych przez miasto. Zmianie uległ dodatek funkcyjny opiekuna stażu (z 40 na 60 zł), funkcyjny wychowawcy klasy (ze 150 na 190 zł) oraz funkcyjny wychowawcy oddziału przedszkolnego (z 75 zł na 115 zł). Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 czerwca.

Kolejne zmiany na następnej sesji w czerwcu. Radni rozpatrzą propozycję prezydenta Jacka Wójcickiego dotyczącą regulacji dotychczasowych dodatków funkcyjnych dla dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników i doradców metodycznych w placówkach oświatowych. – Dotychczasowe wysokości dodatków były niesprawiedliwe, dlatego musieliśmy uporządkować zasady przyznawania dodatków za sprawowanie funkcji kierowniczych, adekwatnie do typu i wielkości szkół oraz placówek. Teraz wykluczyliśmy istniejącą uznaniowość i dużą dowolność w przyznawaniu dodatków – wyjaśnia prezydent Jacek Wójcicki.

Dodatki funkcyjne będą określone kryteriami, za pomocą których będzie istniała możliwość konkretyzacji stawek w odniesieniu do poszczególnych stanowisk. Dodatki funkcyjne dyrektorów będą składały się z kwoty podstawowej oraz kwoty wynikającej z liczby prowadzonych oddziałów, w tym: integracyjnych i przedszkolnych, a także funkcjonującego internatu i kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Dodatki wicedyrektorów będą określone jako procent dodatków dyrektorów.

Przy aktualnej organizacji szkół wszystkie dodatki dyrektorów, wicedyrektorów i kierowników wzrosną, średnio o ponad 200 zł brutto.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.