Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kto jest niezwykłym bohaterem? – Dobro to jest wielka moc. Ale jak ktoś umie na przykład sam zrobić śniadanie, to też jest bohaterem. I takich nam też trzeba w lidze. Dzieciaki mogą się przebrać w kostiumy bohaterów, tak jak sobie takiego bohatera wyobrażają. A w parku będą dla nich zabawy teatralno-plastyczne, różne działania interaktywne związane z bohaterami. No i superbohaterowie też się pojawią. Będzie również coś, czego jeszcze nie było: sensoryczna ścieżka mocy. Ale to na razie tajemnica – mówi Cezary Żołyński, gorzowski aktor i współorganizator imprezy.

W imprezie z okazji niedawnego Dnia Dziecka wezmą udział Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi” z Wrocławia oraz Teatr Qfer z Gdańska. Będzie didżej, animacje, konkursy, zabawy dla dzieci, stoiska gastronomiczne, dmuchańce i wiele innych atrakcji. A jedną z nich będą łódki na parkowym stawie, prawdziwe żaglówki optymisty, które Gorzowski Okręgowy Związek Żeglarski, sprowadzi z Barlinka. Dzieci będą mogły popływać, a żeglarze w ten sposób chcą zachęcić najmłodszych do zainteresowania tą formą rekreacji i sportu.

Dzień Dziecka w parku Róż – 3 czerwca, godz. 12-18. Wstęp wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.