Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kiedy przed dekadą odbywał się pierwszy „Nocny Szlak Kulturalny”, w programie było niewiele ponad dziesięć wydarzeń. Na szlaku AD 2018 jest 37 punktów, gdzie łącznie oferowanych jest ponad 160 działań artystycznych i ludycznych.

W tę jedną noc grupy formalne, nieformalne, indywidualni twórcy, instytucje kultury, kluby i stowarzyszenia łączą starania, aby stworzyć wielotysięczną społeczność z apetytem na kulturę. NSK organizowany jest za niewielkie pieniądze, ale liczy się przede wszystkim energia i kreatywność. Nie sposób wymienić tu wszystkich punktów na mapie NSK, a najlepiej spojrzeć na program na stronie emceka.pl

W tym roku jest aż 12 „debiutantów”, inicjatyw, instytucji czy firm, które biorą udział w NSK po raz pierwszy. Całość koordynuje Miejskie Centrum Kultury. Emcek zrezygnował w tym roku z koncertów na scenie amfiteatru, natomiast zaprosi na parking pod amfiteatrem na widowiskowy spektakl „Faust” w wykonaniu Teatru A Part.

Nocny Szlak Kulturalny – 2-3 czerwca od godz. 16 w całym mieście. Wszędzie wstęp wolny

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.