Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W głównych mistrzostwach Polski na 50-metrowym basenie w Łodzi rywalizowało ponad 800 pływaków ze 143 klubów. Celem były medale, ale również kwalifikacje na mistrzostwa Europy.

Ostatecznie na miejsca w reprezentacji kraju zasłużyło sobie czternastu z najlepszymi wynikami. Także Weronika Hallmann z AZS AWF Warszawa, która w żabce sięgnęła po hat-tricka, wygrała finały na 50, 100 i 200 m.

My cieszyliśmy się, że na najkrótszym dystansie w stylu klasycznym próbowała ją gonić gorzowianka Weronika Skowrońska. O 11 setnych sekundy pobiła swój rekord życiowy, a to dało jej pierwszy w karierze medal seniorski. Na początek brązowy. Finał był dramatyczny, bo w tym samym czasie co Skowrońska – 32,58 s – wpadła na metę także Weronika Żmuda z Lublina. Stąd tym razem obecność na podium aż czterech pływaczek.

Zawodniczka MKP Słowianka, prowadzona przez trenera Artura Łopacińskiego, poprawiała się także na 100 m, gdzie ostatecznie zajęła 12. miejsce.

Warte zauważenia są również wyniki Agaty Miciak z rocznika 2002 w stylu dowolnym. Jej najlepszy rezultat podczas mistrzostw w Łodzi to finał A i dziesiąta pozycja na 400 m, a także 15. lokata na 1,5 km oraz oczko niżej na 800 m.

50 M ST. KLASYCZNYM KOBIET:

  • 1. Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa) 31,29
  • 2. Dominika Sztandera (MKS Juvenia Wrocław) 31,43
  • 3. Wiktoria Skowrońska (MKP Słowianka Gorzów) 32,58
  • 3. Weronika Żmuda (AZS UMCS Lublin) 32,58
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.