W 28. kolejce rozgrywek trzecioligowych piłkarze Stilonu Gorzów wygrywają na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 3:2. W ten sposób zamykają czarną serię trzech porażek z rzędu i nie dają się wypchnąć z czołowej dziesiątki.

Wcześniej, w latach 90., byliśmy lepsi od Ślęzy, w dawnej II lidze. W 2009 r. wygraliśmy z wrocławianami baraże o I ligę. Ostatnio w bojach trzecioligowych z tym rywalem notowaliśmy jedynie remisy albo przegrywaliśmy. W pierwszej rundzie w Gorzowie ulegliśmy 1:2.

W niedzielnym pojedynku prowadziliśmy już 2:0, ale gospodarze zdołali wyrównać. Zwycięskiego gola stilonowcy strzelili w końcówce meczu.

– Mecz stał w wielu jego fragmentach na bardzo wysokim poziomie. Ślęza to najlepszy zespół, z jakim graliśmy w tej rundzie – powiedział Adam Gołubowski, trener Stilonu. – Nareszcie zaczęliśmy spotkanie od zdobyczy, a nie straty. Już w drugiej minucie strzeliliśmy gola i ta pierwsza połowa była decydowanie dla nas. Szkoda, że daliśmy sobie strzelić tę bramkę na 2:1, bo przez to ta druga połowa wyglądała tak, jak wyglądała. Dzisiaj pokazaliśmy charakter i umiejętności. Nawet powiem szczerze, że wygraliśmy z przeciwnością losu, jaką jest pan sędzia, bo uważam, że żaden z tych rzutów karnych się rywalom nie należał [były dwa, jednego obronił Krystian Rudnicki]. Ślęza to bardzo fajny i poukładany zespół. Jako trener, analizując grę tej drużyny, sporo nauczyłem się od trenera Grzegorza Kowalskiego i pewne rzeczy będę chciał wprowadzać także w swoim zespole.

W sobotę 19 maja o godz. 16 Stilon zagra na swoim boisku ze znajdującą się w strefie spadkowej Unią Turza Śląska. Jesienią zremisowaliśmy z tym rywalem 1:1.

ŚLĘZA WROCŁAW – STILON GORZÓW 2:3 (1:2)

BRAMKI: Stempin (39.), Firlej (53. z karnego) – Kwiatkowski trzy (2., 31. z karnego, 87.).

STILON: Rudnicki – Pawłowski, Ogrodowski, Stańczyk, Łaźniowski (46. Kakehi)- Rymar (59. Zakrzewski), Lisowski, Kwiatkowski, Ouedraogo (46. Flis), Bartolewski – Okuszko (61. Bielak).

WYNIKI Z 28. KOLEJKI:

Ślęza Wrocław – STILON GORZÓW 2:3, Ruch Zdzieszowice – Unia Turza Śląska 5:1, Zagłębie II Lubin – Skra Częstochowa 2:3, Piast Żmigród – Polonia Głubczyce 6:0, Gwarek Tarnowskie Góry – Stal Bielsko-Biała 0:3, Falubaz Zielona Góra – Miedź II Legnica 4:1, Pniówek Pawłowice Śląskie – Rekord Bielsko-Biała 2:0, Górnik II Zabrze – KS Polkowice 0:1, Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg 1:3.

• 18. Polonia Głubczyce 27 13 30:79

Zwycięzca rozgrywek awansuje do II ligi. Co najmniej trzy ostatnie drużyny spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2017/18: Łukasz Zakrzewski – 12 bramek, Rafał Świtaj – 9, Alan Błajewski – 5, Mateusz Kwiatkowski – 5, Jędrzej Drame – 4, Mateusz Ogrodowski – 4, Bartosz Flis – 3, Redoine Aouchet – 2, Łukasz Maliszewski – 2, Piotr Rymar – 2, Mateusz Bartolewski – 1, Krzysztof Kaczmarczyk – 1, Abdul Ouedraogo – 1, Damian Pawłowski – 1. Gole samobójcze – 2.