Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chodzi om ponad 900-metrowy fragment ul. Śląskiej od ul. Towarowej w stronę pola golfowego. Miasto właśnie ogłosiło zapytanie ofertowe, poszukując projektanta, który wykona dokumentację. Dlaczego tylko ten fragment ul. Śląskiej? Remont całej ulicy zostanie podzielony na etapy ze względu na układ kanalizacji. Na jednym odcinku woda spływa w kierunku pola golfowego, na drugim w kierunku ul. Brackiej. Najpierw więc trzeba  wyremontować ul. Bracką wraz z kanalizacją, która jest w złym stanie.

W przyszłym roku ma być remontowany fragment do pętli autobusowej. Nawierzchnia tego placu będzie przebudowana, sama ulica będzie przebudowana, odwodniona, a wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa lub ścieżka pieszo-rowerowa. Miasto liczy na dofinansowanie z któregoś z rządowych programów przebudowy dróg. Biura projektowe mogą składać oferty na dokumentację do 10 maja. Projekt budowlany powinien powstać do końca lipca, pełna dokumentacja z kosztorysem do 20 sierpnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.