Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Każda strata w składzie, gdzie w kolejce nie czekają porządni zmiennicy, jest bardzo dotkliwa. Wyjazdy do Wrocławia, Grudziądza i Zielonej Góry, a także pojedynki w domu z Tarnowem i Częstochową... W tych kwietniowych i majowych konfrontacjach Stal będzie musiała sobie radzić w bardziej lub mniej okrojonym zestawieniu.

Słowak Martin Vaculik (miał wypadek w meczu ligowym w Anglii) przeszedł operację kostki, musiał mieć także naprawioną skórę na nodze, w miejscu kontuzji. W przyszłym tygodniu wybiera się do domu. – Lekarze mówią, że to była standardowa operacja – opowiadał żużlowiec gorzowskiej drużyny. – Teraz nie mogę wywierać na stopę żadnego nacisku, potrzeba tygodni, aby kości się zrosły. Potrzebne jest jeszcze parę dni, aby mniej więcej określić, kiedy będzie możliwy powrót do treningu i żużla.

Na pewno nie zobaczymy Vaculika w maju, bo już zgłosił on BSI swoją nieobecność podczas pierwszych rund cyklu Grand Prix w tym roku. 12 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie i 26 maja w czeskiej Pradze Vaculika zastąpi pierwszy rezerwowy, Duńczyk Niels Kristian Iversen.

Dla Rafała Karczmarza źle skończył się w ostatni wtorek występ w eliminacjach Brązowego Kasku. Najechał na niego inny zawodnik, gorzowianin groźnie upadł, złamał obojczyk. Zawody były w Rybniku, dlatego młody stalowiec trafił do specjalistycznego szpitala w Piekarach Śląskich, gdzie przeszedł zabieg. Tym samym dołączył do innego naszego juniora Huberta Czerniawskiego, który identycznej kontuzji doznał na inaugurację ligi z Toruniem. Tym samym w formacji młodzieżowej Stali został jedynie Alan Szczotka.

– To jest trudny moment, ale w żużlu żadna nowość – powiedział trener gorzowskiej młodzieży Piotr Paluch. – Uznaliśmy, że żadne gwałtowne ruchy nie mają tu sensu, bo wcale nie muszą wyjść nam na plus. Po to szkolimy, aby w formacji juniorskiej stawiać na swoich. Alan nie będzie długo osamotniony, Hubert i Rafał wrócą na majowe mecze. Jestem pewien, że Stal zahartowana takimi przeciwnościami będzie mocniejsza. Ci, którzy są zdrowi, już w Lesznie pokazali, że nikomu nie będą odpuszczać. Styl jest tak samo ważny jak wynik i tu z pewnością siebie i kibiców nie zawiedliśmy. To jest ten moment, kiedy właśnie oni powinni wziąć na siebie odpowiedzialność za wynik drużyny.

BETARD SPARTA WROCŁAW – CASH BROKER STAL GORZÓW

Niedziela 22 kwietnia, godz. 19, Stadion Olimpijski we Wrocławiu, ul. Paderewskiego, transmisja w nSport+.

SPARTA: 9. Tai Woffinden, 10. Damian Dróżdż, 11. Maciej Janowski, 12. Andrzej Lebiediew, 13. Vaclav Milik, 14. Maksym Drabik, 15. Patryk Wojdyło, 16. Max Fricke.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Linus Sundstrom, 3. Krzysztof Kasprzak, 4. Grzegorz Walasek, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Alan Szczotka.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

sobota, 21 kwietnia

godz. 18 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno

niedziela ,22 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Cash Broker Stal Gorzów

godz. 19 Grupa Azoty Unia Tarnów – Get Well Toruń

TABELA PGE EKSTRALIGI

  • 1. ForBet Włókniarz Częstochowa 2 3 +18
  • 2. Fogo Unia Leszno 2 3 +6
  • 3. CASH BROKER STAL GORZÓW 2 2 +13
  • 4. Grupa Azoty Unia Tarnów 2 2 -14
  • 5. Falubaz Zielona Góra 2 2 +12
  • 6. Get Well Toruń 2 2 -15
  • 7. Betard Sparta Wrocław 2 1 -4
  • 8. MrGarden GKM Grudziądz 2 1 -16

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 4. KOLEJKI:

piątek, 27 kwietnia

godz. 19.30 nSport+ Fogo Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra

niedziela, 29 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Get Well Toruń – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19 nSport+ ForBet Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

godz. 19 Cash Broker Stal Gorzów – Grupa Azoty Unia Tarnów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.