Słowak ze Stali Gorzów Martin Vaculik, którego koledzy niedawno wybrali na kapitana naszej drużyny, dziś skończył 28 lat. Były wyjątkowe życzenia od prezesa klubu, także balony w parkingu. - Świętowanie to jednak nie teraz, w głowach mamy już tylko najbliższą niedzielę i mecz z Toruniem - powiedział zawodnik. Spotkanie z Get Well ma ruszyć o godz. 19.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora specjalnie się przygotował, aby Martinowi Vaculikowi złożyć życzenia... po słowacku. W prezencie przekazał kosz z owocami. Nasz żużlowiec był miło zaskoczony, a słowacki prezesa ocenił na bardzo dobry.

Gorzowianie dziś, jutro, może jeszcze w sobotę, jeśli będzie taka potrzeba, w końcu na swoim torze będą walczyć z rywalami spod taśmy, ale czas na przygotowania po długiej zimie tak się skurczył, że nie zdecydowali się na żaden oficjalny sparing. Dziś goszczą kolegów z Piły, ścigają się według biegowej rozpiski... – Nie wiem jednak, jak zachowa się tor, czego będą potrzebowali zawodnicy. Dlatego nie opowiadam kibicom, że jedziemy konkretny mecz, bo potem ktoś będzie zawiedziony, że zabrakło jednego czy drugiego wyścigu – wyjaśnił trener Stali Stanisław Chomski.

Zdążymy do niedzieli, do startu ligi? – Jakiś niepokój na pewno jest, bo nawet zaraz po świętach tor był jeszcze zmrożony – opowiadał trener Chomski. – Na szczęście temperatury mocno poszły w górę i uda się porządnie potrenować. Czy te opóźnienia będą miały duży wpływ na przygotowanie zawodników? Nie sądzę. Każdy z nich szukał jazdy, startów, choćby w Anglii. W tej chwili w Gorzowie są wszyscy i przygotowują się do walki przeciwko Get Well.

– Jesteśmy profesjonalistami i brak trzech treningów nie ma prawa nas zaskoczyć – dodał Martin Vaculik. – Mamy jeszcze kilka dni, aby potrenować w domu w dobrych warunkach, a każdy z nas już nie może doczekać się pierwszego meczu.

Torunianie nie mają zbyt wielu dobrych wspomnień ze stadionu im. Edwarda Jancarza.

– Nie ma co się zajmować przeszłością, dziś tę drużynę stawia się w gronie tych, którzy mają jechać o najwyższe laury – stwierdził szkoleniowiec Stali. – Doszli tam przecież mistrz świata Jason Doyle, także dotychczas nasz Duńczyk Niels Kristian Iversen, świetnie znający gorzowski tor. Torunianie mają także przeżywającego drugą młodość Rune Holtę. Każdego przeciwnika trzeba w tej lidze szanować, ale my też mamy swoje cele i ambicje. Chcemy wygrywać, znów koniecznie dostać się do czołowej czwórki. W dodatkowych meczach w play-off, jak historia pokazuje, wszystko może się wydarzyć.

W awizowanych składach Szwed Linus Sundstrom, który w tym roku dostał dużą szansę od gorzowskiej drużyny, trafił pod najtrudniejszą zdaniem żużlowców dziesiątkę, a nowy Szymon Woźniak pod dwunastkę. Z trójki juniorów, którzy zostali w Stali, pod czternastką i piętnastką znaleźli się Alan Szczotka i Rafał Karczmarz. - Hubert Czerniawski będzie pod szesnastką. Mniejsza o numery i tak pojadą ci, którzy najlepiej wypadną na treningach. Liderem formacji młodzieżowej jest Rafał, a pozostali niech walczą - stwierdził Chomski.

Dziś Karczmarz wzbogacił swój park maszyn o nowy motocykl. Firma z Kostrzyna postanowiła wesprzeć kostrzynianina z urodzenia.

W składzie Get Well odnajdujemy Chrisa Holdera, ale wiemy, że Australijczyk przez problemy wizowe oraz rodzinne nie trenuje i nie rusza się z Wielkiej Brytanii. Zakładamy, że w jego miejsce zobaczymy Grzegorza Walaska, który zimą podpisał z toruńskim klubem tzw. kontrakt warszawski, albo Chrisa będzie zastępował młodszy brat Jack Holder, pewnie tuż przed meczem wpisany pod ósemkę.

CASH BROKER STAL GORZÓW – GET WELL TORUŃ

Niedziela 8 kwietnia, godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport+.

STAL: 9. Martin Vaculik, 10. Linus Sundstrom, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Szymon Woźniak, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Alan Szczotka, 15. Rafał Karczmarz, 16. Hubert Czerniawski.

GET WELL: 1. Jason Doyle, 2. Paweł Przedpełski, 3. Niels Kristian Iversen, 4. Chris Holder (Grzegorz Walasek), 5. Rune Holta, 6. Daniel Kaczmarek, 7. Igor Kopeć-Sobczyński, 8. Jack Holder.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI:

sobota 7 kwietnia

godz. 15 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno

niedziela 8 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Cash Broker Stal Gorzów – Get Well Toruń

godz. 19 Grupa Azoty Unia Tarnów – Falubaz Zielona Góra

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 13 kwietnia

godz. 19.30 nSport+ ForBet Włókniarz Częstochowa – Grupa Azoty Unia Tarnów

sobota 14 kwietnia

godz. 18 nSport+ Get Well Toruń – Betard Sparta Wrocław

niedziela 15 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19 nSport+ Fogo Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej