Tego można było się spodziewać i tylko od paru dni czekaliśmy na oficjalną decyzję. Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie został przesunięty z 1 kwietnia na 1 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieliśmy już w tym roku na gorzowskim stadionie pierwsze treningi, ale nie były to jakieś poważne jazdy, a jedynie ostrożne, pojedyncze próby, bo tor cały czas jest bardzo ciężki. Na razie nie uda się go lepiej przygotować, przede wszystkim pogoda nie ma zamiaru w końcu rozpieszczać żużlowców. W świątecznym czasie w naszym mieście ma być w nocy mróz, w dzień maksymalnie pięć stopni ciepła. Godziny słoneczne, ale również sporo deszczu, a nawet śniegu. A na przygotowanie bezpiecznego toru do ścigania w czterech potrzeba kilku znacznie cieplejszych i suchych dni.

Ostatnio memoriałowe turnieje, poświęcone legendzie ze Stali Gorzów, otwierały sezon żużlowy w Polsce, tym razem się nie udało. Zawody zostały przesunięte na wtorek 1 maja. Trzeba się liczyć z tym, że na liście startowej zajdą zmiany, bo w tym samym dniu w Pile reprezentacja Polski zmierzy się z Australią i trener kadry Marek Cieślak też będzie chciał tam mieć mocny skład Biało-Czerwonych.

Gorzowski klub informuje, że kibicom, którzy zakupili już bilety przysługuje prawo do zwrotu wejściówek. Zwroty są możliwe w sklepie klubowym w Nova Park za okazaniem paragonu fiskalnego w dniach 30 i 31 marca oraz 3 kwietnia. Zakupione bilety zachowują też ważność w nowym terminie.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI:

piątek, 6 kwietnia

godz. 19.30 nSport+ Grupa Azoty Unia Tarnów – Falubaz Zielona Góra

sobota, 7 kwietnia

godz. 15 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno

niedziela, 8 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Cash Broker Stal Gorzów – Get Well Toruń

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek, 13 kwietnia

godz. 19.30 nSport+ ForBet Włókniarz Częstochowa – Grupa Azoty Unia Tarnów

sobota, 14 kwietnia

godz. 18 nSport+ Get Well Toruń – Betard Sparta Wrocław

niedziela, 15 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19 nSport+ Fogo Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej