Szykuje się kolejna edycja akcji "Słubicko-Frankfurcka Zmiana Perspektywy". Podobnie jak w ubiegłym roku pracownicy instytucji publicznych będą mogli na jeden dzień zamienić się z koleżanką lub kolegą zza Odry.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas takiej jednej wizyty w wybranej instytucji, wydziale czy biurze słubiczanie i frankfurtczycy, a także inne chętne osoby, będą mogły zapoznać się ze specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach administracji lub w instytucjach publicznych.

Celem akcji jest stworzenie lub wzmocnienie podstaw do współpracy transgranicznej i realizacji wspólnych projektów. Wymiany odbywać się będą w dniach od 9 maja do 9 czerwca, a propozycja jest skierowana do pracowników administracji i innych zainteresowanych instytucji publicznych.

– Przykład dali już m.in. burmistrzowie Słubic i Frankfurtu. Tomasz Ciszewicz przez jeden dzień urzędował we frankfurckim ratuszu, a Martin Wilke w słubickim magistracie. Łącznie wymieniło się wtedy ok. 50 osób, i to nie tylko urzędników. Pomysł spodobał się też m.in. ówczesnemu rektorowi Europejskiego Uniwersytetu Viadrina prof. Alexandrowi Wöllowi i prof. Czesławowi Grabowskiemu, dyrektorowi filharmonii w Zielonej Górze. A dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Collegium Polonicum, miejscem pracy zamienił się z Sörenem Bollmannem, kierownikiem Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji – mówi Beata Bielecka, rzeczniczka słubickiego urzędu miasta.

Osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznej akcji, powinny do 30 marca 2018 roku wysłać zgłoszenie (formularz jest dostępny na stronie internetowej gminy Słubice: www.slubice.pl.

Akcja koordynowana będzie przez Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, które umożliwi nawiązanie kontaktu z partnerem, ustali terminy wizyty oraz zapewni pośrednictwo językowe.

Akcja organizowana jest w ramach projektu „Europejskie modelowe miasto współpracy transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem