Nasi pierwszoligowcy nie dają się problemom zdrowotnym i w meczu numer trzy serii play-out w Sulęcinie wygrywają z Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1. W niedzielę oby było nam dane wykrzyczeć: utrzymanie dla Olimpii!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na zapleczu PlusLigi zostanie ten zespół, który w serii o utrzymanie pierwszy wygra trzy spotkania. Z Wałbrzycha sulęcinianie przywieźli coś bezcennego – wygrali drugi pojedynek. To oznaczało, że zyskali nad rywalami przewagę, dostali szansę od losu, aby rywalizację zakończyć w domu.

– Najważniejsze jest, abyśmy grali tak jak na wyjeździe w niedzielę, wtedy jestem pewien, że jesteśmy w stanie pokonać wałbrzyszan jeszcze dwa razy – mówił z nadzieją i wiarą trener Olimpii Łukasz Chajec.

Zaczęło się świetnie dla gospodarzy. Pierwszą dzisiejszą partię wygraliśmy bez większych problemów. Od drugiej sportowy los zaczął jednak sprawdzać naszą wytrzymałość. Najpierw rozgrywający Olimpii Marcin Karakuła podczas jednej z obron rozciął palec. W trzecim secie poważnej kontuzji stawu skokowego nabawił się dodatkowo nasz podstawowy atakujący Grzegorz Turek.

– Pani z obsługi medycznej stwierdziła, że palec trzeba szyć – opowiadał Karakuła, MVP sobotniego pojedynku. – Kibice zawsze byli świetni, ale dziś przeszli samych siebie, nie miałem prawa ich i zespołu zostawić. Czy ktoś sobie wyobrażał, że w takim momencie pojadę do szpitala? Nie było takiej opcji, wróciłem na boisko. I dobrze, bo przecież dodatkowo straciliśmy Grzesia, którego udanie zastąpił Mikołaj Szewczyk. Daliśmy radę w trzecim i czwartym secie. Jesteśmy trzy partie, jeden mecz od pełni szczęścia. Jestem pewien, że jeszcze raz fani nas poniosą do decydującego zwycięstwa.

Czwarte, oby ostatnie spotkanie, w niedzielę o godz. 17 również w Sulęcinie.

OLIMPIA SULĘCIN – AQUA ZDRÓJ WAŁBRZYCH 3:1

SETY: 25:20, 19:25, 25:22, 25:20.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2-1 dla Sulęcina.

OLIMPIA: Karakuła, Frankowski, Konieczny, Turek, Orłowski, Sławiak, Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero), Romańczuk, Trojan, Szewczyk.

PROGRAM SERII PLAY-OUT (do trzech zwycięstw):

  • sobota 10 marca: Aqua Zdrój Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3:1
  • niedziela 11 marca: Aqua Zdrój – Olimpia 0:3
  • sobota 17 marca: Olimpia – Aqua Zdrój 3:1
  • niedziela 18 marca, godz. 17: Olimpia – Aqua Zdrój
  • ewentualnie środa 21 marca: Aqua Zdrój – Olimpia
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej