Okazało się, że siatkarze z Sulęcina wczoraj dali próbkę tego, co dziś pokazali w cały meczu. I mamy pierwsze zwycięstwo w serii play-out! Bardzo cenne, bo odniesione w hali rywala!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To było coś niesamowitego, ale na pewno nie kompletne zaskoczenie, bo przecież siatkarze Olimpii już w sobotę dali jasny sygnał Wałbrzychowi, że są do walki o utrzymanie pierwszej ligi dla Sulęcina przygotowani. Tyle tylko, że w pierwszym spotkaniu serii play-out koncertowali jedynie w secie otwarcia, to wtedy gospodarze byli zupełnie bezradni.

Dziś do początku na atak wrócił Grzegorz Turek, który jak się okazało, wczoraj miał drobne problemy zdrowotne. A nasza drużyna znów od początku zagrała świetnie, ale tym razem trwało to dłużej, znacznie dłużej. Przez trzy partie. Tyle ile potrzeba, aby zwyciężyć! I to w jakich rozmiarach. Aqua Zdrój zdołała uzbierać maksymalnie 18 pkt.

MVP spotkania został przyjmujący Olimpii Patryk Orłowski, ale tak naprawdę tu zwyciężył zespół. Zagrywka, przyjęcie, blok, atak... W każdym elemencie byliśmy świetni.

 – Zdążyliśmy już na otwarcie serii pokazać, że jesteśmy tu w stanie mocno powalczyć, byle tylko utrzymać nasz poziom i konsekwencję – opowiadał szczęśliwy Łukasz Chajec, szkoleniowiec drużyny z Sulęcina. – Gratuluję chłopakom, bo zagrali naprawdę perfekcyjnie. Dzięki temu mamy to, o czym marzyliśmy, czego bardzo pragnęliśmy. Jedno zwycięstwo w hali rywala. I również sposób na Wałbrzych. Jestem pewien, że będziemy się go trzymać już przez całe dwa starcia w naszej hali, gdzie zrobimy wszystko, aby nie trzeba było rozgrywać piątego spotkania.

Kolejne dwa mecze w przyszłą sobotę i niedzielę w Sulęcinie, oba o godz. 17. To będzie święto całej lubuskiej siatkówki, bo przecież Olimpia jako jedyna w ostatnich latach podjęła wyzwanie, zmierzyła się z trudami zaplecza ekstraklasy, ma za sobą piekielnie ciężki sezon zasadniczy, ale nie dała się złamać, nie straciła wiary. A teraz wywalczyła sobie szansę, aby serię play-out zakończyć w domu. U siebie obronić pierwszą ligę siatkarzy dla Sulęcina!

AQUA ZDRÓJ WAŁBRZYCH – OLIMPIA SULĘCIN 0:3

SETY: 18:25, 16:25, 15:25.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1-1.

OLIMPIA: Karakuła, Frankowski, Konieczny, Turek, Orłowski, Sławiak, Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero).

PROGRAM SERII PLAY-OUT:

  • sobota 10 marca: Aqua Zdrój Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3:1
  • niedziela 11 marca: Aqua Zdrój – Olimpia 0:3
  • sobota 17 marca, godz. 17: Olimpia – Aqua Zdrój
  • niedziela 18 marca, godz. 17: Olimpia – Aqua Zdrój
  • ewentualnie środa 21 marca: Aqua Zdrój – Olimpia
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej