Sezon zasadniczy dla beniaminka siatkarskiej pierwszej ligi nie był udany, ale w czasie rywalizacji play-out, która zaczyna się dla sulęcinian w najbliższy weekend, przeszłość nie ma żadnego znaczenia. Co zdziała Olimpia? - Nie wyobrażam sobie innego scenariusza jak nasze utrzymanie - powiedział Damian Sławiak.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Drużyna z Sulęcina zmierzy się z Aqua Zdrój Wałbrzych, w lidze utrzyma się ten, kto pierwszy wygra trzy spotkania.

– To bardzo ciekawy zespół – przyznał Damian Sławiak, kapitan Olimpii. – Doświadczony rozgrywający Piotrek Lipiński [39 lat, pamięta mecze o mistrzostwo Polski i Puchar Polski ze Stilonem Gorzów, gdy występował w barwach Mostostalu Kędzierzyn-Koźle] trzyma drużynę w ryzach i pomimo tego, że przed sezonem kompletowali skład na ostatnią chwilę, to widać że praca trenera Janusza Bułkowskiego zaczęła przynosić efekty, bo końcówkę mieli zabójczą.

Sławiak przyznaje, że w tym sezonie spełniły się jego sportowe marzenia: – Kiedy w 2010 roku wątpiłem w to czy naprawdę jest sens przychodzić na treningi i robić to na maksa odezwał się do mnie trener Łukasz Chajec, który wtedy rozpoczynał swoją trenerską przygodę i namówił mnie, żeby spróbować. Nic nie traciłem. Zawsze mogłem zrezygnować. Obaj jednak mieliśmy to samo marzenie. Wprowadzić i utrzymać na lata Olimpię Sulęcin w pierwszej lidze. Mozolnie, przez siedem lat trener budował swój zespół marzeń, w którym widział mnie jako kapitana. Przez te lata graliśmy o awans, ale też o utrzymanie w drugiej lidze. Jak wyglądał poprzedni sezon wszyscy wiemy. Osobiście marzyłem, by jako kapitan wprowadzić zespół na zaplecze Plusligi, sprawdzić swoje umiejętności na tym szczeblu rozgrywek i go tam utrzymać.

Faza zasadnicza była dla beniaminka bardzo trudna, zwycięstw niewiele. Sławiak potwierdza jednak, że bojowy duch w drużynie w żadnym wypadku nie zginął: – Fajną rzeczą jest, że Olimpia to dalej zespół, w którym grają wychowankowie, a nie armia zaciężna. Dlatego też pomimo rozczarowania wynikami hala na naszych meczach zawsze jest pełna. Klub zadbał o możliwość korzystania z obiektu UAM w Poznaniu, który jest bardzo podobny do tego w Wałbrzychu, więc robimy naprawdę wszystko, co możliwe, żeby być przygotowanym na mecze play-out.

Całą rozmowę z kapitanem Olimpii Sulęcin Damianem Sławiakiem można przeczytać pod tym linkiem, na Sulecin24.pl.

PROGRAM SERII PLAY-OUT (do trzech zwycięstw):

  • sobota 10 marca, godz. 18: Aqua Zdrój Wałbrzych – Olimpia Sulęcin
  • niedziela 11 marca, godz. 17: Aqua Zdrój – Olimpia
  • sobota 17 marca: Olimpia – Aqua Zdrój
  • ewentualnie niedziela 18 marca: Olimpia – Aqua Zdrój
  • ewentualnie środa 21 marca: Aqua Zdrój – Olimpia
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej