Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Projekt Queen Symfonicznie ponownie zawita do Gorzowa z odświeżonym programem. A fanów legendarnej grupy tu nie brakuje, bo poprzednie koncerty odbywały się przy komplecie publiczności.

Co to jest Queen Symfonicznie? To koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers, które już od ponad pięciu lat gromadzą fanów twórczości legendarnej grupy. Dotąd na ponad setce koncertów było prawie 80 tys. osób. Dwugodzinny spektakl z najsłynniejszymi kompozycjami Queen podzielony jest na dwie części, a na finał wystąpi solista – śpiewający aktor – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury.

 

Pierwsza część koncertu jest klasyczna i usłyszymy utwory zróżnicowane stylistycznie, w swobodny sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. To premierowe opracowania, które specjalnie na tę okazję stworzył Jan Niedźwiecki, lider zespołu Alla Vienna i kontrabasista Filharmonii Łódzkiej. Jak na symfoniczną część przystało, muzyce towarzyszy nastrojowe światło i klasyczne nagłośnienie. Ale za to druga część koncertu to już prawdziwy show w stylu Queen. Największe hity zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła. Gościnnie wystąpi m.in. gitarzysta solowy Piotr Wieczorek. Nie zabraknie też „Bohemian Rhapsody” w unikalnym wykonaniu, bo cała rapsodia zagrana będzie i zaśpiewana na żywo. Na finał natomiast na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury. W tę rolę w projekcie Queen Symfonicznie wciela się Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor m.in. Teatru Capitol we Wrocławiu oraz Rampa w Warszawie). W jego wykonaniu utwory „We Will Rock You", „We Are The Champions", "I Want To Break Free” oraz "Another One Bites The Dust”.?

Do najnowszego programu włączono m.in „One Vision”, „Under Pressure” oraz wyjątkową kompozycję "Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe.

Ze względu na duże zainteresowanie fanów w Filharmonii odbędą się dwa koncerty o godz. 16 i 19.

Queen Symfonicznie w Filharmonii Gorzowskiej, w niedzielę, 4 marca o godz. 16 i 19 (wejście od 18.30). Bilety w przedsprzedaży w cenie 99, 109, 119 zł w kasie Filharmonii Gorzowskiej oraz w internecie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.