Polska żużlowa reprezentacja dominuje w świecie, a i tak zimą nasi zawodnicy wspólnie mocno trenują, aby w kolejnym sezonie być jeszcze lepszym. W tym roku Bartosz Zmarzlik i spółka spotkali się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W szerokiej żużlowej kadrze jest czterech stalowców. Oprócz Zmarzlika także Szymon Woźniak i Krzysztof Kasprzak oraz junior Rafał Karczmarz.

W drodze na zgrupowanie biało-czerwoni wraz z trenerem Markiem Cieślakiem odwiedzili Stadion Śląski, gdzie w tym roku – po 15 latach przerwy – znów obejrzymy zawody żużlowe. Decydujący o podziale medali finał mistrzostw Europy oraz towarzyski mecz reprezentacji Polski.

Oprócz rozgrywek międzynarodowych, w przeszłości Stadion Śląski był również gospodarzem rozgrywek o Złoty Kask. Zawody z 1972 szczególnie utknęły w pamięci trenera Marka Cieślaka.

– Pomysł powrotu żużla na Stadion Śląski uważam jako bardzo dobry. Stadion ma bogatą historię, ponieważ to właśnie tu w 1973 roku Jurek Szczakiel zdobył historyczny dla Polski medal indywidualnych mistrzostw świata, który pozostał niezdobyty dla Polaków aż do 2010 roku, kiedy to Tomasz Gollob został najlepszym żużlowcem świata – opowiadał szkoleniowiec. – Ja również osobiście mam bardzo miłe wspomnienia ze Stadionem Śląskim. W 1972 roku zwyciężyłem w rozgrywanych zawodach o Złoty Kask, pokonując legendę Śląska Świętochłowice Pawła Waloszka. Na tamte czasy ściganie się przy 100-tysięcznej publiczności było niezapomnianym przeżyciem.

SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP 2018:

  • 23 czerwca – Gniezno (Polska)
  • 14 lipca – Gustrow (Niemcy)
  • 18 sierpnia – Daugavpils (Łotwa)
  • 15 września – Chorzów (Polska)
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej