Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tomasz Gollob był żużlowcem Stali nas w latach 2008-2012. I choć nie udało mu się poprowadzić żółto-niebieskich do ligowego złota, to właśnie w naszych barwach zdobyło kolejno brązowy, srebrny oraz złoty medal w Grand Prix. Tomasz Gollob indywidualnym mistrzem świata został w 2010 r.

Straszne chwile Gollob przeżył w kwietniu. Jako zawodnik GKM Grudziądz przygotowywał się do meczu z gorzowianami, w dniu pojedynku – 23 kwietnia – wybrał się na motocross, tam zaliczył fatalny upadek. Uszkodzenie rdzenia kręgowego spowodowało paraliż od piersi w dół. Obecnie bardzo poszkodowany zawodnik przebywa w Chinach, gdzie szuka pomocy w walce z ogromnym bólem.

– Wcześniej sam bywałem na takich balach, starałem się pomagać dzieciom czy hospicjum – to słowa Tomasza Golloba do uczestników gorzowskiego balu ze specjalnie przygotowanego nagrania. – Teraz życie się odwróciło, to ja potrzebuję pomocy. Za wszystko wam dziękuję.

Zaproszenie na bal przyjęły sportowe osobistości, m.in. Anita Włodarczyk, na scenie wystąpił Krzysztof Cugowski. Wsparcie dla poszkodowanego żużlowca płynie z całej Polski. Cenne przedmioty przeznaczone na licytacje dla Tomasza Golloba ciągle spływają, nikt nie odmawia.

Kask Bartka Zmarzlika "poszedł" za 20 tys. zł, gorzowski kevlar Tomasza Golloba za tyle samo, podobnie jak strój Krzysztofa Kasprzaka. Uczestnicy balu wpłacali także duże pieniądze bez licytacji, choćby firma Maszoński, która na leczenie żużlowca dołożyła aż 100 tys. zł.

A to jeszcze nie koniec. Na Allegro.pl ciągle trwa wiele licytacji. Stroje Emila Sajfutdinowa czy Jarosława Hampela, plastron Grega Hancocka, piłki, czapki, cenne koszulki. Łatwo je odnaleźć, bo posiadają hasztag #ZawszeRazem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.