Derby, wyjazd na turniej do jubilata i 15. Memoriał Edwarda Jancarza to plany żużlowców Stali Gorzów przed startem PGE Ekstraligi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Do idei rozgrywania memoriału legendy ze Stali wróciliśmy w 2016 roku i w kolejnych dwóch edycjach zwyciężył Patryk Dudek – mówił Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu. – Zapewne w pierwszym dniu kwietnia, bo ten dzień, czyli niedzielę wielkanocną, wyznaczyliśmy na start 15. turnieju, spróbuje wygrać po raz trzeci z rzędu. To z pewnością nie będzie prima aprilis, a poważne ściganie, taka zasada memoriału. Tuż przed ligą mamy się sprawdzić w mocnej stawce. Teraz nasi zawodnicy z tych zawodów wartość będą mieli podwójną, bo sezon ekstraligowy zaczynamy tydzień później na swoim stadionie.

Stalowcy od początku sezonu powinni być bardzo zajęci. Martin Vaculik (zawodnik Leicester Lions) będzie startował w Anglii, zapowiada się, że na Wyspy wybierze się również Linus Sundstrom, który ma tam ścigać się dla Piratów z Poole. Kontrakt z którymś z klubów z Premiership chce podpisać również Krzysztof Kasprzak. Na brak zaproszeń i możliwości budowania formy z pewnością nie będą też narzekać Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak.

Weekend 23-25 marca wszyscy poświęcą gorzowskiej drużynie. Wtedy rozegrają towarzyski dwumecz z Falubazem, a także pojadą na turniej do Gdańska. 1 stycznia 65 lat skończył Zenon Plech. Wychowanek Stali, później także zawodnik Wybrzeża. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. To właśnie on przed sezonem zaprasza nad morze na czwórmecz, w którym mają wystartować gospodarze, stalowcy oraz prawdopodobnie zielonogórzanie i grudziądzanie.

Walkę w PGE Ekstralidze zaczniemy domowym meczem 8 kwietnia z Get Well Toruń, a tydzień później sprawdzimy na wyjeździe dyspozycję mistrzów Polski z Leszna. Z tego powodu torunian zabraknie w Memoriale Edwarda Jancarza i nie dojdą do skutku, wstępnie wcześniej planowane, sparingowe jazdy Stali z zespołem Unii.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej