Tym razem reprezentantki UKS Nowiny Wielkie wystąpiły jedynie w Pucharze Narodów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu, gdzie Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn mają zapewniony udział, pozostało jeszcze 17 dni.

Pucharowe zmagania w Lillehammer w Norwegii były jednymi z ostatnich przed olimpijskim występem. Obie saneczkarki lodowe z podgorzowskich Nowin pokazały się tam w zaledwie jednym, oficjalnym ślizgu. Kuls-Kusyk była 16., a Wojtuściszyn 18. w Pucharze Narodów. Kilka pozycji za nisko, aby przebić się do rywalizacji w Pucharze Świata.

Po słabszym weekendzie liczymy, że kolejny będzie dla biało-czerwonej ekipy znacznie lepszy. Na torze w Siguldzie na Łotwie, który Polacy znają bardzo dobrze (w kraju nie mają odpowiedniego obiektu nawet do treningu) i nazywają go nawet swoim domowym, 27 stycznia rozpoczną się nie tylko ostatnie w tym sezonie, pucharowe zmagania, ale również mistrzostwa Europy.

WYNIKI JEDYNEK KOBIET W LILLEHAMMER:

  • 1. Summer Britcher (USA) 1.35,266
  • 2. Natalie Geisenberger (Niemcy) 1.35,299
  • 3. Julia Taubitz (Niemcy) 1.35,529

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ (11 z 13 zawodów): 1. Geisenberger – 950 pkt, 2. Tatjana Huefner (Niemcy) – 679, 3. Summer Britcher – 646, 4. Dajana Eitberger (Niemcy) – 634, 5. Alex Gough (Kanada) – 622, 23. Ewa Kuls-Kusyk (Polska) – 148, 25. Natalia Wojtuściszyn (Polska) – 129.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej