W Gorzowie akcję prowadzi Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Na specjalne lekcje wychowania fizycznego zaprasza sportowych mistrzów, aby to oni pokazali najmłodszym, jak trenują, w jaki sposób dochodzą do perfekcji i sukcesów. W ten sposób mają zarazić uczniów naszych szkół zdrowym stylem życia. Kto wie, czy w ten sposób nie namaszczą też sobie swoich następców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jako ostatni z klasą VI b w gorzowskiej „szesnastce” spotkał się lekkoatleta Startu Maciej Lepiato. Dwukrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich i wielokrotny mistrz świata, przekazał ćwiczącym tajniki swojej specjalizacji, czyli skoku wzwyż. Była profesjonalna rozgrzewka, elementy techniki, a na koniec skoki. Także w wykonaniu samego mistrza.

Wcześniej w Szkole Podstawowej nr 10 na Zawarciu zajęcia z siódmymi klasami przeprowadził olimpijczyk z Rio de Janeiro, kajakarz Paweł Kaczmarek reprezentujący AZS AWF.

Dla młodzieży przygotował obwód ćwiczebny zawierający ćwiczenia charakterystyczne dla sportu kajakowego. Największą atrakcją cieszył się trickboard, czyli ćwiczenia równowagi na desce. Na zakończenie była obowiązkowa pogadanka dotycząca wychowania fizycznego oraz tradycyjne wspólne zdjęcie, które dla każdego ucznia z pewnością jest świetną pamiątką po tej wyjątkowej lekcji.

Z uczniami gorzowskich szkół spotkali się także inni znani sportowcy. Zajęcia koszykarskie poprowadziły zawodniczki AZS AJP Magdalena Szajtauer i Daria Stelmach, o swoich sukcesach opowiadała dwukrotna medalistka olimpijska, kajakarka AZS AWF Karolina Naja. O tym, że uprawianie sportu to same pozytywy przekonywali także przedstawiciele żużla – Piotr Paluch i Bartosz Zmarzlik. Lekcja wychowania fizycznego naprawdę może być wielką przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej