Jeszcze tylko podpisanie umowy z wykonawcą i wkrótce rozpocznie się remont ul. Okrzei. Do końca wakacji mieszkańcy powinni już mieć nową drogę i chodniki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przekazanie placu budowy nastąpi do 17. stycznia, a termin zakończenia remontu robót przewidziano na 31. sierpnia. Chodzi o przebudowę 330-metrowego odcinka drogi od skrzyżowania z ulicą Błotną do skrzyżowania z ulicą Batorego (w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego). Wykonana zostanie podbudowa jezdni, nowa nawierzchnia, a także nowe chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa.

Wykonawcą remontu będzie spółka komandytowa „Maldrobud” z Myśliborza. Zrobi to za ponad 1,6 mln zł. Roboty drogowe wraz z siecią kanalizacji deszczowej będą kosztować ponad 991 tys. zł i za tę część zapłaci miasto. Przebudowa sieci wodociągowej to koszt 622,8 tys. zł, który bierze na siebie PWiK.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem