Zwieńczeniem wszystkich inwestycji w transport publiczny w Gorzowie będzie budowa w 2019 r. centrum przesiadkowego przy dworcu PKP. Powstaje już koncepcja architektoniczna tego miejsca, które ma być węzłem dla komunikacji kolejowej, tramwajowej i autobusowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koncepcję przygotowuje Autorskie Atelier Architekta Leszka Horodyskiego, które wygrało przetarg ogłoszony przez miasto.

Centrum przesiadkowe, ma być miejscem, gdzie pasażerowie będą mogli wygodnie i bez dalekich wędrówek przesiąść się z tramwaju na szynobus, z kolei na komunikację miejską, z taksówki na pociąg IC czy dalekobieżny autobus.

Centrum przesiadkowe? Pasażerom też się coś należy [OPINIA]

Pojawią się kasy biletowe, wspólne dla wszystkich przewoźników, punkt informacji pasażerskiej, biletomaty oraz elektroniczne tablice, informujące o przyjazdach i odjazdach.

Wizualizacja centrum przesiadkowego w Gorzowie
Wizualizacja centrum przesiadkowego w Gorzowie  Fot. Autorskie Atelier Architekta Leszka Horodyskiego

Centrum przesiadkowe ma powstać na terenie przyległym do dworca kolejowego. PKP S.A. podpisała porozumienie z miastem Gorzów w sprawie wypracowania wspólnej koncepcji dla planowanej budowy węzła przesiadkowego i modernizacji dworca. Dzięki temu spójny projekt ma odpowiadać na potrzeby podróżnych i mieszkańców miasta. Centrum przesiadkowe ma być budowane w 2019 r.

Na początku będzie chaos, z którego wyłoni się... tramwaj

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem