Prezydent miasta i wiceprezes krakowskiej firmy ZUE S.A podpisali umowę na remont i modernizację torowiska na ulicy Walczaka. W styczniu 2018 roku teren budowy zostanie przekazany firmie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Krakowska firma ZUE S.A. wygrała przetarg na przebudowę i modernizację torowiska na ulicy Walczaka. Za przeprowadzenie inwestycji zaproponowała kwotę ponad 18,4 mln zł. Ofertę wybrano, ponieważ zawierała najniższą cenę, a wykonawca zobowiązał się m.in. do pięcioletniego okresu gwarancji.

W pierwszy dzień po świętach Marcin Wiśniewski, wiceprezes ZUE spotkał się z prezydentem Jackiem Wójcickim, by omówić szczegóły inwestycji i podpisać dokumenty.

Inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach; na pierwszym odcinku, między stacją Shell. a ulicą Dowgielewiczowej zostanie przebudowane skrzyżowanie tych ulic, przebudowane torowisko, wybudowane zostaną nowe perony tramwajowe i chodniki. Na drugim odcinku, od ulicy Dowgielewiczowej do Ronda Gdańskiego, przebudowane zostaną m.in. torowisko, trakcja tramwajowa, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

Grupa ZUE zajmuje się projektowaniem oraz kompleksową budową i modernizacją linii tramwajowych oraz kolejowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli wykonuje m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje.

Teren budowy zostanie przekazany firmie ZUE w styczniu, a całość inwestycji ma być zrealizowana do końca 2018 roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem