Krakowska firma ZUE S.A. wygrała przetarg na przebudowę i modernizację torowiska na ulicy Walczaka. Za przeprowadzenie inwestycji zaproponowała kwotę ponad 18,4 mln zł. Ofertę wybrano, ponieważ zawierała najniższą cenę, a wykonawca zobowiązał się m.in. do pięcioletniego okresu gwarancji.
W pierwszy dzień po świętach Marcin Wiśniewski, wiceprezes ZUE spotkał się z prezydentem Jackiem Wójcickim, by omówić szczegóły inwestycji i podpisać dokumenty.
Inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach; na pierwszym odcinku, między stacją Shell. a ulicą Dowgielewiczowej zostanie przebudowane skrzyżowanie tych ulic, przebudowane torowisko, wybudowane zostaną nowe perony tramwajowe i chodniki. Na drugim odcinku, od ulicy Dowgielewiczowej do Ronda Gdańskiego, przebudowane zostaną m.in. torowisko, trakcja tramwajowa, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.
Grupa ZUE zajmuje się projektowaniem oraz kompleksową budową i modernizacją linii tramwajowych oraz kolejowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli wykonuje m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje.
Teren budowy zostanie przekazany firmie ZUE w styczniu, a całość inwestycji ma być zrealizowana do końca 2018 roku.
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze