Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku okazało się, że gorzowskie wioślarstwo jest kobietą. Wcześniej Piotr Basta, Tomasz Kucharski, Michał Jeliński, Zbigniew Schodowski, a teraz srebrny krążek na mistrzostwach świata seniorów zdobyła Olga Michałkiewicz.

23-latka reprezentująca gorzowski klub wcześniej była już dwukrotnie, wraz z koleżankami z osady, młodzieżową mistrzynią świata. A teraz marzy jej się występ w Tokio.

Nie odpuszcza także Zbigniew Schodowski, który męskie wiosło przejął od Michała Jelińskiego, gdy ten kończył karierę. On również w minionym sezonie stanął na ważnym podium.

Krok za seniorami kroczą gorzowskie nadzieje na wielkie sukcesy w kolejnych latach.

 - Przy okazji takich podsumowań [wioślarze, ich rodziny i zaproszeni goście świętowali w minionym tygodniu na gorzowskiej przystani] każdy myśli co będzie dalej, bo to w ogóle nie są łatwe czasy dla polskiego sportu - powiedział Piotr Basta. - Wierzę, że nasze solidne, porządnie wypracowane podstawy dają dalszą możliwość rozwoju grupy wioślarskiej. Tym samym będzie mogli się dalej cieszyć równie znakomitymi osiągnięciami, z powodzeniem walczyć dla nas, dla miasta, dla klubu. A w tle widać kolejne igrzyska olimpijskie, gdzie reprezentantów AZS AWF znów nie powinno zabraknąć - zakończył gorzowski szkoleniowiec.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.