Ulica Stefanii Hejmanowskiej, czyli do niedawna Cichońskiego otwarta jest już dla ruchu. Można jeździć tą ulicą w obu kierunkach, zarówno od strony Spichrzowej, jak też od ul. Sikorskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uwaga kierowcy: wprowadzono nową stałą organizację ruchu w tym rejonie. Jeśli ktoś jeszcze pamięta tę stara, to taraz będzie musiał się przestawić i dokładnie patyrzeć na znaki. Od teraz ul. Teatralna jest drogą podporządkowaną w stosunku do ul. Hejmanowskiej. Wcześniej wyjeżdżający z ul. Teatralnej w prawo mieli pierwszeństwo przed jadącymi ul. Cichońskiego (dziś ul. Hejmanowskiej).

Obecnie kierowcy wyjeżdżający z ul. Teatralnej mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa jadącym ul. Stefanii Hejmanowskiej (d. Cichońskiego)

Natomiast kierowcy wyjeżdżający z ul. Stefanii Hejmanowskiej w ul. Władysława Sikorskiego muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym tą ulicą. W rejonie skrzyżowania należy więc zachować szczególną ostrożność. Tym bardzijej, że do układu drogowego po remoncie doszły również ścieżki dla rowerzystów.

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Marta Liberkowska

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem