Po pół roku przebudowy ul. Kobylogórska jest wreszcie otwarta. Samochody mogą już jeździć, a w piątek na swoje trasy wrócą kursujące tam wcześniej autobusy MZK.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prace rozpoczęły się w czerwcu w 2017r. To była przebudowa, modernizacja, naprawa oraz miejscami budowa od nowa tej zawarciańskiej ulicy na odcinku 650 m od ul. Krótkiej. Partnerem Miasta w projekcie było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Wykonano: nową kanalizację deszczową i wodociąg, oświetlenie led, sygnalizację świetlną przy szkole, nowe wiaty autobusowe, zlokalizowano przystanek autobusowy bliżej szkoły, zmodernizowano chodniki i ścieżkę rowerową.

Wycięto też niestety stare drzewa. Wzdłuż ulicy Kobylogórskiej zasadzono natomiast 77 nowych drzew i 300 krzewów.

Drugi etap przebudowy ul. Kobylogórskiej kosztował ponad 7,3 mln zł brutto, z czego ponad 2,8 mln zł to dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Ulica Kobylogórska jest już do dyspozycji kierowców, otwarta i przejezdna. W piątek, 22 grudnia wrócą na swoje trasy autobusy linii 100, 103, 134, 502 i 504. Od jutra również obsługiwane będą (zawieszone na czas remontu ul. Kobylogórskiej) przystanki SP 4 (oba kierunki) oraz przystanek Krótka (kierunek do Centrum).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem