Saneczkarki lodowe z podgorzowskich Nowin Wielkich zn闚 spe軟i swoje sportowe marzenie. Cztery lata temu pierwszy raz by造 na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi w Rosji, na pocz徠ku lutego przysz貫go roku wybior si na kolejn imprez czterolecia w Korei Po逝dniowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zimowe igrzyska olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu za 53 dni.

Pucharowe zawody w Lake Placid były dla saneczkarzy lodowych ostatnimi w tym roku i jednocześnie ostatnim etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. – Z naszej ekipy praktycznie pewny wyjazd na igrzyska ma szóstka, dwóch mężczyzn w jedynkach i męska dwójka – mówił trener biało-czerwonej kadry Marek Skowroński. – Nasze dziewczyny w USA muszą po prostu dojechać do mety i w ten sposób zdobyć dodatkowe punkty.

Tor w Lake Placid nie jest dla polskiej ekipy jakimś ulubionym. Bardzo trudny technicznie, a jak zapowiadali nasi zawodnicy „zjazdów treningowych jak na lekarstwo”.

Z reprezentantek UKS Nowiny Wielkie do zawodów Pucharu Świata tym razem przebiła się tylko Ewa Kuls-Kusyk, a tam znalazła się na 22. pozycji, ostatniej ze sklasyfikowanych pań. Natalia Wojtuściszyn w Pucharze Narodów była 19. Siódma, która nie kwalifikowała się do ślizgów w PŚ.

Najważniejsze jest, że nasze panie mogą już się pakować do wyjazdu na igrzyska. Gratulujemy!

Kolejne pucharowe zmagania odbędą się 6 stycznia w Konigssee w Niemczech. Tam do rywalizacji staną również sztafety.

WYNIKI JEDYNEK KOBIET W LAKE PLACID:

  • 1. Natalie Geisenberger (Niemcy) 1.28,211
  • 2. Alex Gough (Kanada) 1.28,315
  • 3. Kimberley McRea (Kanada) 1.28,352
  • 22. Ewa Kuls-Kusyk (Polska) 1.30,203

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ (7 z 13 zawodów): 1. Geisenberger – 610 pkt, 2. Tatjana Huefner (Niemcy) – 515, 3. Gough – 453, 4. Dajana Eitberger (Niemcy) – 433, 5. Summer Britcher (USA) – 341, 24. Kuls-Kusyk – 87, 25. Wojtuściszyn – 78.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej