Przez pięć lat był zawodnikiem Stali Gorzów, to w naszych barwach sięgnął po największy sukces w karierze. Obecnie Tomasz Gollob po tragicznym wypadku powoli wraca do normalnego życia. Na pewno to wsparcie finansowe mu się przyda.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tomasz Gollob ścigał się dla Stali w latach 2008-2012, w tym czasie zdobył trzy medale indywidualnych mistrzostw świata. Złoto wywalczył w 2010 r.

23 kwietnia obecnego roku najbardziej utytułowany polski żużlowiec uległ tragicznemu wypadkowi na motocrossie, niestety stracił władzę w nogach. Od tego momentu toczy bardzo trudną walkę o powrót do jak najlepszej sprawności, do normalnego życia. Na koniec listopada Gollob opuścił szpital, informacja o wsparciu finansowym na pewno zadziała budująco.

Rentę specjalną przyznaje zawsze premier. To dodatkowe świadczenie dla osób, które zasłużyły się dla Polski, a z powodu zdarzeń losowych znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

O przyznaniu specjalnej renty dla Golloba – 4 tys. zł miesięcznie – poinformował na Twitterze prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Obaj rodowici bydgoszczanie są od wielu lat bliskimi przyjaciółmi. Pomógł minister sportu Witold Bańka, który sprawę dramatu Golloba przedstawiał premier Beacie Szydło (to była jedna z ostatnich decyzji już byłej premier).

Gollob od dziś ma również ulicę w rodzinnej Bydgoszczy, zamienił w roli patrona Teodora Duracza – przedwojennego członka KPP.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej