Kolejne złoto! Zdobyłaś swój najcenniejszy medal! - my również od razu przyłączamy się do gratulacji. Kajakarka AZS AWF Gorzów, brązowa medalistka igrzysk w Londynie i Rio de Janeiro Karolina Naja urodziła syna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po sukcesie w Londynie w 2016 roku gorzowska kajakarka wybrała trening w klubie. Po nowym roku była już na zagranicznym zgrupowaniu kadry. W zawodach jej nie zobaczyliśmy.

– Spotkało Karolinę wielkie szczęście rodzinne, bo zaszła w planową wcześniej ciążę i jej obecny stan nie pozwala na wysiłek startowy – mówił trener AZS AWF Gorzów Marek Zachara.

Naja tworzy z Łukaszem Woszczyńskim, piękny, sportowy związek, który narodził się w AZS AWF. Woszczyński w 2004 r. na igrzyskach w Atenach był piąty w C2 na 1 km.

– Tak sobie to z partnerem Karolina zaplanowała, aby po starcie w Rio de Janeiro spełnić się również w życiu prywatnym – stwierdził gorzowski szkoleniowiec. – Wiemy jak dla kobiety to jest niezwykle istotna sprawa. Przecież ciąża to nie choroba, a wspaniałe wydarzenie. Igrzyska w Tokio w 2020 roku absolutnie są cały czas w jej zasięgu. Wróci jako dojrzała zawodniczka, z nowymi doświadczeniami, rodziną. To wszystko ją wzmocni. Ma też wielkie wsparcie w swoich bliskich. Dziś cieszmy się z jej szczęścia.

Karolina pochwaliła się cudownym finałem tego osobistego wyzwania, które z pewnością jest niczym cały worek olimpijskich medali.

 

Życzymy szczęśliwym rodzicom wszystkiego najlepszego! A Karolinie, jeśli tylko zaatakuje kolejne, sportowe cele, dalszych sukcesów!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej