Żużlowiec Stali Gorzów i reprezentacji Polski Bartosz Zmarzlik odwiedził ośmioletniego gorzowianina Igora Gacę i wręczył mu oraz jego rodzinie cztery zaproszenia na 2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Prezent wartościowy, ponieważ na zawody, które odbędą się 12 maja przyszłego roku sprzedano już 40 tys. wejściówek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Igora do konkursu zorganizowanego przez PZM zgłosił tata Robert Gaca, który zbudował w domu wielką makietę stadionu i toru żużlowego. Wizyta Bartosza Zmarzlika do samego końca owiana była tajemnicą dla 8-letniego fana speedwaya. Igor miał okazję pokazać makietę wykonaną przez swojego tatę oraz kolekcję miniaturowych żużlowców. Była to również sposobność do rozmów, autografów i wspólnej zabawy z Bartoszem Zmarzlikiem na makiecie żużlowego toru.

– Mikołajki to czas, by małym upominkiem uszczęśliwić inne osoby. Jestem mega zaskoczony przyjęciem przez wielkich fanów żużla. Kolekcja mini żużlowców, dwie makiety torów to coś fajnego i miłego, że ludzie tak żyją żużlem w domu. Najważniejsze jest to, że Igor się cieszy i ma uśmiech na twarzy – powiedział Zmarzlik.

Igor Gaca miał okazję ścigać się z Zmarzlikiem na makiecie toru. Sam miał również dla Bartka prezent, którym była mini replika jego makiety i boksu zawodniczego żużlowca Stali Gorzów oraz reprezentacji Polski.

– Tor profesjonalnie zbudowany. Z parkingiem, numerami i oświetleniem. Widzę coś tak wspaniałego pierwszy raz. Gratulacje dla rodziny za zbudowanie tej makiety. To nie jest łatwa rzecz, a jest super wykonana. Sam otrzymałem miniaturkę mojego boksu, siedzę na ławeczce, są dwa motory i zębatki. Jest to tak realistycznie wykonane, że będą się tym mógł pochwalić – dodał Zmarzlik.

Pasja do speedwaya u Roberta Gacy narodziła się już w dzieciństwie. Swojego syna pierwszy raz na stadion zabrał, gdy ten miał trzy lata. Tak mu się spodobało, że bawi się obecnie tylko figurkami żużlowców.

– Ciężko było zataić żużlowego Mikołaja przed synem, ale się udało. Widzę po nim, że będzie mega szczęśliwy. Makieta nie powstałaby, gdy nie pomoc taty. Co zawody staramy się kupić figurkę do naszej kolekcji – powiedział Robert Gaca.

Za co 8-letni Igor tak bardzo lubi żużel i jakie miał wrażenia po spotkaniu z Bartoszem Zmarzlikiem? – Na żużlu są emocje i jest bardzo fajnie. Byłem w 2017 roku na Grand Prix w Warszawie i żużlowcy się pięknie ścigali. Bartosz Zmarzlik to mój idol – powiedział.

Do żużlowego święta w Warszawie pozostało pięć miesięcy. Aktualnie na 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland sprzedano 40 tys. biletów. Do końca grudnia można je kupować w promocyjnych cenach – wejściówki są o 10 zł tańsze we wszystkich kategoriach z wyjątkiem VI i VIP.

Bilety można kupować na stronie www.kupbilet.pl/sgp2018 oraz w punktach sprzedaży bezpośredniej: salonach Empik i STS w całej Polsce.

GRAND PRIX 2018:

 • 12 maja – GP Polski, Warszawa;
 • 26 maja – GP Czech, Praga;
 • 30 czerwca – GP Danii, Horsens;
 • 7 lipca – GP Szwecji, Hallstavik;
 • 21 lipca – GP Wielkiej Brytanii, Cardiff;
 • 11 sierpnia – GP Szwecji, Malilla;
 • 25 sierpnia – GP Polski, Gorzów;
 • 8 września – GP Słowenii, Krsko;
 • 22 września – GP Niemiec, Teterow;
 • 6 października – GP Polski, Toruń
 • koniec października – GP Australii, Melbourne.

STALI UCZESTNICY CYKLU GRAND PRIX 2018:

Jason Doyle (Australia), Patryk Dudek (Polska), Tai Woffinden (Wielka Brytania), Maciej Janowski (Polska), Bartosz Zmarzlik (Polska), Emil Sajfutdinow (Rosja), Matej Zagar (Słowenia), Fredrik Lindgren (Szwecja), Martin Vaculik (Słowacja), Chris Holder (Australia), Greg Hancock (USA), Nicki Pedersen (Dania), Przemysław Pawlicki (Polska), Artiom Łaguta (Rosja), Craig Cook (Wielka Brytania). REZERWOWI: Niels Kristian Iversen (Dania), Vaclav Milik (Czechy), Linus Sundstrom (Szwecja), Maksym Drabik (Polska), Max Fricke (Australia).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA GP 2017:

1. Doyle – 161, 2. Dudek – 143, 3. Woffinden – 131, 4. Janowski – 122, 5. Zmarzlik – 121, 6. Sajfutdinow – 117, 7. Zagar – 107, 8. Lindgren – 107, 9. Vaculik – 99, 10. Holder – 85, 11. Pawlicki – 81, 12. Lindback – 77, 13. Kildemand – 60, 14. Hancock – 45, 15. Iversen – 44.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej