Przedłużają się remonty gorzowskich ulic. Prezydent podaje nowe terminy ukończenia prac na ul. Kobylogórskiej i Stefanii Hejmanowskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na ul. Kobylogórskiej od lipca przebudowywany jest 646-metrowy odcinek tej drogi. To kolejny etap modernizacji tej ulicy, pierwszy miał miejsce już w 2013 r. Remont kosztuje 7,3 mln zł, a miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Remont miał potrwać do połowy października. Termin przesunięto na końcówkę listopada, ale nie udało się go dotrzymać.

Kolejny termin to koniec tego roku. Władze miasta tłumaczą opóźnienie niespodziankami, na jakie drogowcy natknęli się po rozkopaniu ulicy. Istniejąca dokumentacja nie zawsze pokazuje rzeczywiście to, jaka infrastruktura kryje się pod ziemią.

Opóźni się również oddanie do użytku ul. Cichońskiego, która w międzyczasie zdążyła zmienić nazwę na ul. Stefanii Hejmanowskiej. To również kolejny termin. Przypomnijmy, że remont ul. Cichońskiego to część pechowego przedsięwzięcia „Warszawska-Walczaka”. Po negocjacjach z wykonawcą i zmianach lidera konsorcjum ustalono, że remont tego odcinka zakończy się do końca listopada. Mamy grudzień, a przejazd ul. Teatralną i Stefanii Hejmanowskiej dalej zamknięty.

Od przyszłego tygodnia zacznie się wylewanie asfaltu na tej ulicy, która zgodnie z nowym terminem ma być oddana jeszcze przed świętami. O tej porze roku jest to uzależnione w dużej mierze od pogody. Być może wcześniej umożliwiony będzie też przejazd ul. Teatralną do ul. Stefanii Hejmanowskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem