Poznaliśmy powołania do żużlowej reprezentacji Polski na sezon 2018. Wśród wyróżnionych 20 zawodników jest czwórka ze Stali Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W seniorskiej kadrze mamy 13 nazwisk. Trener Marek Cieślak, który w PGE Ekstralidze właśnie zamienił Falubaz Zielona Góra na Włókniarz Częstochowa, nie powołał żadnego z polskich żużlowców ze swojego nowego klubu, za to znalazło uznanie trzech zielonogórzan.

Po trzech zawodników – kadrowiczów będą miały także drużyny Stali Gorzów oraz Unii Leszno. Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak mają spore doświadczenie w biało-czerwonych barwach, teraz dołączył do nich indywidualny mistrz Polski seniorów Szymon Woźniak, świeżo upieczony stalowiec. Powołanie otrzymał także były kapitan Stali, dziś już żużlowiec GKM Grudziądz – Przemysław Pawlicki.

Gdy Polska zdobywała złoto drużynowych mistrzostw świata juniorów, 18-latek z Gorzowa całe zawody w Rybniku oglądał z parkingu, za to w młodzieżowym finale europejskim w Krośnie już był najlepszy na torze, zdobył 14 pkt, zabrał drugie złoto. Rafał Karczmarz jest już pewniakiem w kadrze juniorów, tak samo jak w Stali. W przyszłym roku liczymy na jego kolejne postępy, a także innych, młodych z Gorzowa, bo nic tak nie cieszy jak ekstraligowe punkty zdobywane przez wychowanków.

ŻUŻLOWA KADRA NARODOWA 2018:

  • seniorzy: Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak (wszyscy Stal Gorzów), Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki (obaj GKM Grudziądz), Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki (wszyscy Unia Leszno), Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota (wszyscy Falubaz Zielona Góra), Maciej Janowski (Sparta Wrocław), Kacper Woryna (ROW Rybnik).
  • juniorzy: Rafał Karczmarz (Stal Gorzów), Dominik Kubera, Bartosz Smektała (obaj Unia Leszno), Maksym Drabik (Sparta Wrocław), Daniel Kaczmarek, Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń), Jakub Miśkowiak (Orzeł Łódź).
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej