Nasza saneczkarka Ewa Kuls-Kusyk w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Wintenbergu zajęła 21. miejsce. Jeszcze trzy tak poprawne starty i o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu zawodniczka UKS Nowiny Wielkie może być spokojna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Olimpijskie starty w Korei Południowej rozpoczną się za 73 dni.

O przepustki na występ w saneczkarstwie lodowym walczą dwie reprezentantki podgorzowskich Nowin, kwalifikację muszą wywalczyć w trzech najbliższych startach, które zaplanowane są na grudzień.

Pewne wyjazdu do Pjongczangu będą zawodniczki z miejsc 1-27 w Pucharze Świata, dodatkowo jest ograniczenie, że każdy z krajów może zagospodarować w jedynkach kobiet trzy miejsca.

My chcemy wystawić dwie Polki – Ewę Kuls-Kusyk i Natalię Wojtuściszyn.

Po gorszym otwarciu sezonu w Innsbrucku, gdzie biało-czerwoni ciągle ustępują światowej konkurencji, w Wintenbergu Kuls-Kusyk zajęła dziewiąte miejsce w Pucharze Narodów (przepustek było 13) i dzięki temu pierwszy raz w tym sezonie wystąpiła w ślizgach Pucharu Świata, gdzie została sklasyfikowana na 21. pozycji. Lepsze miała otwarcie poszczególnych zjazdów, w połowie dystansu była nawet na 15. miejscu. Więcej traciła na finiszu. Postęp jednak jest i na to liczymy w kolejnych zawodach. 21. lokata to było za mało, aby jeszcze zapunktować w sprincie, gdzie walczy czołowa piętnastka.

Wojtuściszyn w Pucharze Narodów była szóstą bez premii, zatem na start w Pucharze Świata jeszcze czeka. W klasyfikacji generalnej na razie jest na 32. miejscu.

W kolejne weekendy nasze saneczkarki będą rywalizowały w Altenbergu (Niemcy), Calgary (Kanada) i Lake Placid (USA).

WYNIKI JEDYNEK KOBIET W WINTENBERGU:

  • 1. Natalie Geisenberger (Niemcy) 1.53,484
  • 2. Tatjana Huefner (Niemcy) 1.53,832
  • 3. Summer Britcher (USA) 1.53.893
  • 21. Ewa Kuls-Kusyk (Polska) 1.55,497

KLASYFIKACJA GENERALNA (3 z 13 zawodów): 1. Geisenberger – 270 pkt, 2. Huefner – 215, 3. Emily Sweeney (USA) – 170, 4. Julia Taubitz (Niemcy) – 165, 5. Dajana Eitberger (Niemcy) – 158, 24. Kuls-Kusyk – 32, 32. Natalia Wojtuściszyn (Polska) – 21.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej