Do kompleksu dużych marketów w rejonie os. Europejskiego dołączy salon sieci meblowej Agata. Inwestycja już się rozpoczęła, a salon ma być otwarty w drugiej połowie 2018 r. Zatrudni około stu pracowników.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jedna z wiodących sieci salonów meblowych rozpoczęła inwestycję w Gorzowie. Salon Agata powstanie przy ul. Myśliborskiej, która jest obecnie w trakcie rozbudowy. Obiekt będzie w pobliżu innych dużych kompleksów handlowych, jak Tesco, OBI czy Media Markt, choć po drugie stronie ulicy. Działkę miasto sprzedało już we wrześniu 2016 r. za ponad 3,7 mln zł.

Budynek salonu Agata będzie składał się z dwukondygnacyjnej części handlowej oraz części magazynowej. Salon Agata będzie wyposażony w ruchome schody oraz windę, przystosowaną również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaplanowano także pełne zaplecze socjalne, biurowe i techniczne. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to ok. 10,5 tys. m kw. Przy salonie powstanie także 258 miejsc parkingowych.

– Salony Agata dynamicznie zwiększają swój udział rynkowy. Przy planowaniu rozwoju sieci, Gorzów Wielkopolski był dla nas jedną z priorytetowych lokalizacji. Na zatrudnienie w Salonach Agata może liczyć ok. 100 osób: poszukiwani będą m.in. doradcy klienta, pracownicy magazynu oraz kadra zarządzająca – mówi Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Salonów Agata.

Przed tygodniem działka została już przygotowana pod budowę: rozpoczęły się prace ziemne, prace związane z tworzeniem kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem