- Jesteśmy prawie w komplecie - ogłosił dziś prezes gorzowskiego klubu żużlowego Ireneusz Maciej Zmora. Szef Stali wcale się nie przejęzyczył, bo skład na sezon 2018 jednak jeszcze nie został zamknięty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

24-letni Szymon Woźniak już wcześniej poinformował, że odchodzi ze Sparty Wrocław. Od dłuższego czasu był wpisywany w nowy skład Stali Gorzów. Teraz ten transfer został oficjalnie potwierdzony.

Woźniak świetnie się czuje na stadionie im. Edwarda Jancarza, tu został młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski, a w minionym sezonie zabrał złoto w indywidualnych mistrzostwach kraju seniorów.

– Stal przedstawiła mi po sezonie swoją propozycję – powiedział Woźniak. – Potrzebowałem trochę czasu na decyzję, bo pierwszeństwo w rozmowach miał klub z Wrocławia. Zdecydowałem ostatecznie, że chcę ścigać się nad Wartą. Po mojej decyzji negocjacje trwały krócej niż obiad i szybko doszliśmy do porozumienia. Wierzę, że Gorzów to dobre miejsce, by wykonać kolejny krok do przodu w mojej karierze. Co prawda kontrakt nie jest jeszcze podpisany, ale to jest tylko kwestia czasu.

– Postawiliśmy na zawodnika, który jest młody, perspektywiczny i świetnie czuje się na gorzowskim torze. To fajny, ułożony i sympatyczny chłopak, który na pewno wpisze się w naszą drużynę i będzie jej ważnym elementem – stwierdził prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. – W tym momencie jesteśmy już prawie w komplecie.

Dlaczego prawie? – Tak jak w ostatnim sezonie, być może zakontraktujemy jeszcze zawodnika zapasowego, kto wie, czy na przykład nie będzie on spełniał wymagań, aby znaleźć się pod numerem ósmym. Zasady będą jednak jasne, tak jak ostatnio w przypadku Linusa Sundstroma. Podstawowa piątka seniorów jest znana, a kolejny żużlowiec to nie konkurencja, a nasze zabezpieczenie na wypadek różnych sytuacji losowych, których jak wiemy w żużlu nie brakuje – zakończył Zmora.

SKŁAD STALI GORZÓW NA SEZON 2018:

  • seniorzy – Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak, Martin Vaculik (Słowacja), Linus Sundstrom (Szwecja);
  • juniorzy – Rafał Karczmarz, Hubert Czerniawski, Alan Szczotka, Kamil Nowacki, Marcel Studziński.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej