Maciej M. z Międzyrzecza, który w 2014 r. w bestialski sposób zamordował swego ojca, spędzi w więzieniu 25 lat. Sąd Najwyższy oddalił kasację ministra sprawiedliwości - prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, który uważa, że to zbyt niski wymiar kary.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Maciej zaczął okładać ojca pięściami. Mnie dał tłuczek drewniany, którym uderzałem Bogdana po głowie i ciele. Krew była wszędzie, na ścianach, na łóżku. W końcu założył mu nelsona [chwyt zapaśniczy], słyszałem, jak Bogdanowi strzelają kości. Ciało ukryliśmy w piwnicy, zasypaliśmy wapnem – szczegóły tego, co wydarzyło się w styczniu 2014 r. w mieszkaniu w Międzyrzeczu wyjawił Remigiusz S., kolega Macieja. Zrobił to rok po zabójstwie 57-letniego Bogdana M. Miał wyrzuty sumienia. Sam zgłosił się na policję.

Gorzowski sąd skazał Macieja M. na dożywocie za kratkami, a Remigiusza S. na 12 lat więzienia. Rok temu w szczecińskim sądzie apelacyjnym obniżono wymiar kary dla M. Został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia. To jednak nie był koniec tej sprawy. W październiku zajął się nią Sąd Najwyższy.

Kasację na niekorzyść obu skazanych wniósł minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem sprawcy zasługiwali na wyższe kary. Z wyrokiem nie zgadzał się również 35-letni Maciej M., którego obrońca też wniósł kasację.

– Sąd Najwyższy oddalił obie kasacje, uznając kasację obrońcy Macieja M. za oczywiście bezzasadną. Uzasadnienie postanowienia Sądu Najwyższego w zakresie kasacji ministra sprawiedliwości będzie sporządzone na piśmie. Postanowienie Sądu Najwyższego nie podlega dalszemu zaskarżeniu – informuje Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego.

Siałkowski pisze z sądu - zobacz moją stronę na Facebooku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem