Po dwóch sezonach spędzonych w gorzowskiej drużynie, z którą wywalczył m.in. złoto w lidze, 26-letni Przemysław Pawlicki zamienia Stal na GKM Grudziądz.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym rozstaniu mówiło się już pod koniec ostatnich rozgrywek. Przemysław Pawlicki dostał się do cyklu Grand Prix w 2018 roku i Stali „groziło”, że może mieć w składzie aż czterech zawodników stale walczących o żużlowego mistrza świata, a to dla żadnej drużyny nie jest komfortowa sytuacja.

Ostatecznie w GP 2018 będziemy mieli dwóch stalowców – Bartosza Zmarzlika i Martina Vaculika.

Na pozostanie w gorzowskiej drużynie na kolejny rok zdecydował się również Krzysztof Kasprzak.

Ważniejszą rolę w Stali ma także pełnić Szwed Linus Sudstrom.

Odchodzi od nas dwóch ważnych seniorów. Najpierw usłyszeliśmy o rozstaniu z Duńczykiem Nielsem Kristianem Iversenem.

Teraz staje się faktem zmiana barw klubowych przez Przemysława Pawlickiego, którego w Gorzowie ma zastąpić Szymon Woźniak.

Wychowanek Unii Leszno w poprzednim sezonie wygrał z nami ligę, w tym roku zdobył w ekstraklasie brąz, a także srebro indywidualnych mistrzostw Polski. Jego gorzowskie średnie to 1,765 pkt w 2016 r. oraz 1,639 w 2017 r.

– Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Przemysława Pawlickiego. Jest to zawodnik, który cały czas się jeszcze rozwija i nigdy nie odpuszcza. Liczę, że pozyskanie tego zawodnika pozwoli nam osiągać lepsze wyniki w meczach wyjazdowych, a co za tym idzie powalczyć o play-off w sezonie 2018 – powiedział trener GKM Robert Kempiński.

SKŁAD STALI GORZÓW NA SEZON 2018:

  • seniorzy – Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak, Martin Vaculik (Słowacja), Linus Sundstrom (Szwecja);
  • juniorzy – Rafał Karczmarz, Hubert Czerniawski, Alan Szczotka, Kamil Nowacki, Marcel Studziński.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej