33-letnia gorzowianka zadała swojemu partnerowi cios prosto w serce. Mężczyzna jest w stanie krytycznym. A prokuratura stawia Annie B. zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielę kilka minut po godzinie szóstej rano. Anna B. i Adrian G. byli parą. W mieszkaniu przy ul. Dekerta w Gorzowie doszło do kłótni, podczas której 31-letni mężczyzna został ugodzony nożem w klatkę piersiową, w samo serce.

– To był jeden cios. Mężczyzna ma ranę ciętą osierdzia, uszkodzona została komora serca. Jego stan jest krytyczny – to informacje prokuratury z poniedziałku. Gdyby nie szybka interwencja policjantów, którzy byli na miejscu chwilę po zdarzeniu, mężczyzna już by nie żył. Funkcjonariusze reanimowali go przed przyjazdem karetki pogotowia.

Anna B. została zatrzymana przez policję zaraz po zdarzeniu.

Podczas pierwszej rozmowy z policjantami powiedziała, że podczas kłótni nóż trzymała w ręku, a jej partner miał się „nadziać na ostrze samemu”. Wiadomo, że kobieta podczas zatrzymania była pijana. Niewykluczone, że była pod wpływem środków odurzających, ale tu prokuratura czeka jeszcze na wyniki badań.

Policjantom powiedziała, że wcześniej doświadczała przemocy ze strony swego partnera.

– W poniedziałek po południu 33-latka usłyszała zarzut z art. 156 kodeksu karnego – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu – mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Annie B. grozi do 10 lat więzienia. Gdyby jednak Adriana G. nie udało się uratować, zmieni się kwalifikacja czynu (wtedy kobiecie może grozić do 12 lat więzienia).

Podczas przesłuchania w prokuraturze kobieta zmieniła taktykę procesową – nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

We wtorek po południu Sąd Rejonowy w Gorzowie aresztował Annę B. na trzy miesiące. Wnioskowała o to gorzowska prokuratura.

Siałkowski pisze z sądu - wieści z gorzowskiej wokandy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem