Zapowiedzieli to parę miesięcy temu, teraz ich związek stał się faktem. 26-letni gorzowianin Rafał Rosolski, olimpijczyk z Rio de Janeiro w kajakarstwie, poślubił multimedalistkę olimpijską Beatę Mikołajczyk. Zestawienie tak wyjątkowej, kajakowej dwójki jest możliwe wyłącznie na całe życie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rafał Rosolski zaczynał sportową karierę w Admirze Gorzów, od grudnia 2012 reprezentuje barwy UKS Dojlidy Białystok. W ubiegłym roku spełnił swoje największe marzenie, walczył na igrzyskach olimpijskich.

Jego życiowa partnerka Beata Mikołajczyk z Kopernika Bydgoszcz to jedna z największych gwiazd kajakarstwa. Ma na koncie trzy medale olimpijskie – srebrny i dwa brązowe. Również duże związki z Gorzowem, bo po sukcesy sięgała m.in. z Karoliną Nają z AZS AWF.

Od ostatniego weekendu nie ma już Beaty Mikołajczyk – teraz kibice będą ściskać kciuki za Beatę Rosolską. Najpierw jednak trzykrotna medalistka olimpijska szykuje się do macierzyństwa.

Najpierw był ślub cywilny w bydgoskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Najlepszej polskiej kajakarce i Rafałowi Rosolskiemu udzielił go prezydent miasta, Rafał Bruski. Były też, oczywiście, prezenty od miasta oraz kibiców. Potem nadszedł czas na uroczystość w kościele parafialnym w podbydgoskim Murowańcu – niedaleko znajduje się rodzinny dom kajakarki, która stawała na podium na igrzyskach w Pekinie, Londynie oraz Rio de Janeiro.

Bydgoska kajakarka jeszcze w tym roku zdobyła trzy medale mistrzostw Europy. Jest ich 19. – Ale ja jestem pedantyczna i ta mało okrągła liczba mi się nie podoba – mówiła trzykrotna medalistka olimpijska. Chce walczyć o kolejne. Obecnie jednak najważniejsze jest dla niej macierzyństwo.

– Planowaliśmy już dziecko w ubiegłym roku. To się nie udało. Żałuję. Czasem nie wiemy, jak zadziała organizm i jest inaczej, niżbym chciała – opowiadała zawodniczka latem, kiedy oficjalnie poinformowała o ślubie. Za dwa lata natomiast odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio – Nie mówię „nie”, ale teraz ważniejsze jest co innego – mówi Beata Rosolska.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej