Polsko-litewskie konsorcjum za ponad 50 mln zł przebuduje jedną z najważniejszych ulic w Gorzowie. Inwestycja ma być gotowa za rok.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego wygrało konsorcjum firm Trakcja PRKiI S.A. oraz AB Kauno Titai. Oni złożyli najtańszą ofertę – 55 mln 747 tys. zł. Miasto chciało wydać na inwestycję 50 mln zł, ale wszystkie sześć ofert złożonych w przetargu przewyższało tę kwotę. Prezydent Jacek Wójcicki zdecydował jednak, że nie unieważni tego postępowania, a po prostu zwiększy pulę na inwestycję.

– Inwestycja ma być gotowa do końca listopada przyszłego roku – informuje Dariusz Wieczorek z wydziału promocji i informacji gorzowskiego urzędu miasta.

Co zostanie zrobione? W planie jest przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od ul. Cichońskiego do pierwszej zwrotnicy za ul. Dworcową, a także od ul. Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ul. Jancarza. Ulica na tym odcinku zostanie przekształcona w strefę „tempo 30”.

– W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich. Pomnik Mickiewicza ma zostać przesunięty poza rondo – tłumaczy Wieczorek.

Największe emocje budzi fakt, że odcinek ul. Sikorskiego przy katedrze (a konkretnie od ul. Chrobrego do ul. Pionierów) zostanie zamieniony w deptak. Władze miasta upierają się jednak, że zamknięcie tego fragmentu dla samochodów nie przełoży się na problemy komunikacyjne w centrum. Jak będzie, przekonamy się już za kilkanaście miesięcy...

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W najbliższym czasie imię "Jacek" w gorzowskim USC nie będzie zbyt popularne w rejestrze nowo narodzonych mieszkańców "miasta tramwajów i bułek z pieczarkami".
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Głupota!
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Następna głupota, dla kogo ten deptak? Dla kilku emerytów, wystarczy teraz popatrzeć kto chodzi w centrum
  już oceniałe(a)ś
  0
  0