Do końca sierpnia przyszłego roku mają powstać boiska piłkarskie w rejonie Olimpijskiej i Myśliborskiej. Miasto niedawno rozstrzygnęło drugi przetarg na budowę. Wygrało konsorcjum z Wrocławia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Władze miasta ponownie ogłosiły przetarg na budowę dwóch boisk treningowych rejonie ul. Olimpijskiej i Myśliborskiej pod koniec sierpnia. We wcześniejszym nieudanym przetargu oferowane ceny były zbyt wysokie.

Tym razem wyraźnie niższe nie były. Za to miasto zawczasu przeznaczyło nieco więcej pieniędzy. Poprzednio było to ok. 4,1 mln zł, teraz niespełna 4,6 mln. Wybrano ostatecznie konsorcjum z firmą Saltex Europa jako liderem. Wykonawca zaoferował najniższą cenę, choć i tak o ok. 60 tys. wyższą od szacowanej. Miasto ogłosiło rozstrzygnięcie przetargu i inwestycja będzie mogła wkrótce ruszyć.

Modernizacja obiektów sportowych przy ul. Olimpijskiej ma dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017 Ministerstwa Sportu i Turystyki. To niespełna 2 mln zł dotacji. Maja powstać dwa boiska treningowe o wymiarach 112 m na 79 m. Jedno z murawą, drugie syntetyczne. Do tego zagospodarowanie terenu, system nawadniania, odwodnienie, oświetlenie i zbiornik retencyjny na wody opadowe. Boiska mają służyć dzieciom i młodzieży oraz gorzowskim organizacjom sportowym. Prace budowlane powinny potrwać do końca sierpnia 2018 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem