To już się powoli staje gorzowską tradycją, że w domu stilonowcy najpierw muszą sami coś stracić, aby potem zyskać.

Tym razem gorzowianie poprawiali stan tego pojedynku z 0:1 na 4:1. Po przerwie, jeszcze gdy w tym meczu przegrywaliśmy, pojawił się na boisku nasz najlepszy strzelec w tym sezonie Rafał Świtaj i zdążył zdobyć dwa gole.

– Po pierwszej połowie, stojącej na naprawdę dobrym poziomie, zaraz po przerwie dostaliśmy głupią bramkę – opowiadał trener Stilonu Adam Gołubowski. – Może trochę szczęśliwie, bo po rykoszecie, udało nam się wyrównać, pójść za ciosem i ostatecznie wygrać zasłużenie. Ten rykoszet trzeba jednak sobie znaleźć, a my dziś uparcie szukaliśmy okazji, tak jak powinniśmy to robić, oddawaliśmy bardzo dużo strzałów. Tak jak mówiłem wcześniej obecne miejsce Ruchu to jest wyłącznie wypadek przy pracy. Dlatego taka wygrana musi cieszyć.

W kolejnym spotkaniu stilonowcy, w sobotę 28 października o godz. 14, podejmą aktualnego lidera – Skrę Częstochowa. To będzie – mamy nadzieję – ostatni w tym sezonie mecz w Gorzowie bez udziału publiczności.

Zapowiada się, że kolejny sezon może być dla nas jeszcze ciekawszy, bo w lubuskiej czwartej lidze Warta Gorzów zdecydowanie prowadzi, ma już 9 pkt przewagi nad drugą Tęczą Krosno Odrzańskie. Warciarze w 12. kolejce rozbili Dąb Przybyszów 5:0, mają imponując bilans bramkowy – 27:3.

STILON GORZÓW – RUCH ZDZIESZOWICE 4:1 (0:0)

BRAMKI: Ogrodowski (55.), Świtaj dwie (58., 80.), Zakrzewski (68.) – Rudnik (46.)

STILON: Paszkowski – Pawłowski, Kaczmarczyk, Ogrodowski, Łaźniowski – Błajewski (85. min Drame), Lisowski, Flis, Rymar (81. min Bartolewski), Jakubowski (53. min Świtaj) – Zakrzewski (83. min Czyżewski).

WYNIKI Z 13. KOLEJKI:

Stilon Gorzów – Ruch Zdzieszowice 4:1, Skra Częstochowa – Unia Turza Śląska 1:0, Polonia Głubczyce – Ślęza Wrocław 2:5, Stal Bielsko-Biała – Zagłębie II Lubin 2:0, Rekord Bielsko-Biała – Gwarek Tarnowskie Góry 2:3, KS Polkowice – Falubaz Zielona Góra 3:0, Stal Brzeg – Pniówek Pawłowice Śląskie 5:2, Lechia Dzierżoniów – Górnik II Zabrze 3:0.

• 18. Polonia Głubczyce 13 6 15:38

Zwycięzca rozgrywek awansuje do drugiej ligi. Trzy ostatnie drużyny spadną do czwartej ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2017/18: Rafał Świtaj – 9 bramek, Łukasz Zakrzewski – 4, Jędrzej Drame – 3, Łukasz Maliszewski – 2, Mateusz Ogrodowski – 2, Alan Błajewski – 1, Bartosz Flis – 1, Krzysztof Kaczmarczyk – 1, Abdul Ouedraogo – 1, Piotr Rymar – 1. Gole samobójcze – 2.