Gorzów dostanie dotację do przebudowy ul. Myśliborskiej, wylotowej trasy w kierunku Szczecina do węzła ekspresowej S3. To ponad 17,1 mln zł w ciągu trzech lat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jest już decyzja ministra rozwoju i finansów. Gorzów otrzyma pieniądze z dotacji celowej z budżetu państwa. Dotacja nie może przekroczyć 50 proc. wartości inwestycji.

Miasto starało się o dotację i dlatego na ostatniej sesji rady miasta zdecydowano o połączeniu poszczególnych etapów przebudowy całej ul. Myśliborskiej i Szczecińskiej w jedną inwestycję. To nie oznacza, że nie można wykonywać tej przebudowy „na raty”. Kolejne fragmenty drogi będą przebudowywane etapami. Pierwszy już się rozpoczął. Przetarg na ten odcinek wygrała firma Budomex. Zbuduje łącznie 634 m jezdni, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 130. Koszt tego odcinka wyniesie ok. 9 mln zł. Po przebudowie na ulicy Myśliborskiej będą dwie jezdnie rozdzielone pasem zieleni na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowiańską do skrzyżowania z ul. Chorwacką, powstanie rondo na tym skrzyżowaniu z Chorwacką, chodniki i ścieżki rowerowe.

Na czas budowy powstanie też droga tymczasowa. Planowane zakończenie realizacji budowy tego fragmentu drogi to druga połowa 2018 r. Zbudowanie tego fragmentu drogi poprawi komfort jazdy, ale też umożliwi rozpoczęcie inwestycji salonu Agata Meble. Właśnie w tym rejonie inwestor kupił od miasta dużą działkę.

W kolejnych etapach, planowana jest realizacja przebudowy ulicy Myśliborskiej i Szczecińskiej aż do węzła z trasą ekspresową S3 i granicy strefy ekonomicznej, czyli zmodernizowana zostanie droga od ul. Słowiańskiej do ul. Mosiężnej.

Szacowany koszt całości to ponad 40 mln zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Znalazłem, już nie trzeba tłumaczyć.
  Ale jeżeli toto ma nazwę, to...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zumi nie wie, gdzie jest Chorwacka, Targeo to samo.
  Niech jakaś dobra dusza wytłumaczy mi, gdzie to jest?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0