Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Motocyklowe parady na rozpoczęcie i zakończenie sezonu są już w Gorzowie tradycją. To największa taka impreza w zachodniej Polsce. Co kilka miesięcy przyjeżdża do nas ponad tysiąc miłośników dwóch kółek, także z Niemiec. Podobnie będzie w najbliższą sobotę 14 października.

Motocykliści zbierają się od godz. 12 na parkingu GRH przy ul. Targowej na tyłach galerii NoVa Park. W paradę wyruszą o godz. 13.30. Przejadą ul. Woskową i Przemysłową na most Staromiejski i dalej ulicami: Chrobrego, Wybickiego, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Aleją Andrzejewskiego, Piłsudskiego, Górczyńską, Walczaka, Pomorską i dalej mostem Lubuskim, przez Kasprzaka i Koniawską pojadą na Wał Okrężny, gdzie zaplanowano wspólne spotkanie motocyklistów na miejskiej plaży. Trzeba się liczyć z utrudnieniami do ok. godz. 14.30.

Wcześniej ulice miasta zajmą rowerzyści. Gorzowska Masa Rowerowa rozpocznie się w samo południe na parkingu przy Watralu na gorzowskim Górczynie. Impreza rowerzystów potrwa do godz. 13. Przejadą ulicami Okulickiego, Szarych Szeregów, Kombatantów, Komisji Edukacji Narodowej, Szarych Szeregów, Dekerta, Czartoryskiego, Piłsudskiego, Aleją RMN, Pomorską, Podmiejską, Warszawską, Jagiełły, Dąbrowskiego, Mickiewicza, Wyszyńskiego, Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich, Wybickiego, Chrobrego, Sikorskiego, a przejazd zakończą na placu przy katedrze.

Konkretnie sparaliżują więc ruch samochodów i autobusów MZK w mieście. A o to przecież w masach krytycznych chodzi!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.