Napastnik Tomasz B. został aresztowany na trzy miesiące. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia. Śledztwo prowadzi gorzowska prokuratura.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Siałkowski pisze z sądu - zobacz moją stronę na Facebooku

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, kilka minut przed północą. Dwóch bezdomnych upatrzyło sobie miejsce noclegowe w białym busie porzuconym na jednym z parkingów przy ul. Myśliborskiej w Gorzowie. Mężczyźni zaczęli się kłócić.

Pochodzący z Baczyny bezdomny Tomasz B. (rocznik 1964) wyciągnął nóż i zaatakował o 10 lat młodszego Marcina S. Zadał mu kilka ciosów w klatkę piersiową.

WITAMY W POLSCE: Bezdomni i bezrobotni okupują więzienia. Wolą żyć za kratkami

Pogotowie ratunkowe szybko przetransportowało ciężko rannego mężczyznę do gorzowskiego szpitala. Trafił prosto na blok operacyjny. Dziś jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale kilka najbliższych dni spędzi w lecznicy.

Policja szybko zatrzymała Tomasza B., kilkaset metrów od parkingu. Był kompletnie pijany. Gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany.

Prokuratura przedstawiła mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 156 § 1 pkt. 2 kodeksu karnego). To zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż trzy lata (górna granica nie jest określona, ale to 15 lat, a w szczególnych przypadkach nawet do 25 lat).

– Pobili się o miejsce do spania. Obaj byli bezdomni. Tomasz B. przyznał się do tego, że użył noża. Wyjaśniał jednak, że nie chciał skrzywdzić Marcina S., a „jedynie” przegonić go z samochodu – mówi „Wyborczej” prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim.

53-latek, decyzją gorzowskiego sądu, został aresztowany na trzy miesiące.

CZYTAJ TAKŻE: Bezdomny zabił bezdomnego... puszką piwa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  nie można usunąć tego auta na zlom chyba najwyzsza pora no wlasc auta a kto go tam porzucil
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pytanie: kto zapłaci za leczenie bezdomnego?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0